Kilkudziesięciu zawodników, trenerów i działaczy sportowych zostało uhonorowanych na trwającej jeszcze II Kartuskiej Gali Sportu. Za osiągnięcia w 2016 roku burmistrz Kartuz przyznał wyróżnienia, nagrody i podziękowania osobom wskazanym przez same kluby.
Jak duży, silny i zróżnicowany jest kartuski sport pokazała druga gala zorganizowana na koniec roku. Pojawili się na niej przedstawiciele niemal wszystkich klubów działających w gminy, dużych i małych, reprezentujących dyscypliny indywidualne i drużynowe, osiągających sukcesy na dużą skalę czy wykonujących dobrą robotę wśród dzieci i młodzieży.
- Spotykamy się dzisiaj, bo chcemy podziękować wam za to, co robicie – mówił Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz. - Kartuzy, jako miasto wraz z gminą ponad trzydziestotysięczne, w województwie pomorskim ma ogromne znaczenie na mapie wyników sportowych. Jesteśmy gminą, która w punktacji Ministerstwa Sportu zajmuje czwarte miejsce w województwie, po Gdańsku, Gdyni i Sopocie. To pokazuje, jak w naszej gminie rozwija się sport, jak dobrą pracę robicie, aby osiągnąć wymarzone cele i wyniku.
Burmistrz Gołuński wymieniał m.in. dokonania ostatnich miesięcy, m.in. przebudowę boisk, modernizację stadionu, powołanie sekcji lekkoatletycznej, wręczanie stypendiów i nagród sportowcom. Zaznaczał, że w roku 2017 gmina planuje zwiększyć środki zarówno na dotacje, tak też stypendia sportowe.
- Dziękuję władzom miasta za to, że powstała Kartuska Gmina Rada Sportu, której inne miasta nie mają. Mam nadzieję, że wnioski wypracowane podczas pierwszych spotkań, które odbyliśmy jesienią, będą brane pod uwagę, a kilka rzeczy już udało się zrobić – mówił Dariusz Zelewski, przewodniczący rady sportu. - Wszystkim i sobie życzę, aby 2017 rok był dobry, jeszcze lepszy dla kartuskiego sportu.
Podczas gali uhonorowano ponad 100 reprezentantów poszczególnych dyscyplin i klubów: 19 zawodników i 22 trenerów otrzymało gratulacje, 44 zawodników wyróżnienia i nagrody finansowe, a 17 działaczy reprezentujących poszczególne kluby podziękowania i upominki finansowe.
W przerwie gali wystąpił zespól School Life z Kiełpina, z sześcioletnim perkusistą Pawłem Laskowskim.
Osoby uhonorowane podczas gali
(wraz z uzasadnieniami organizatorów)
Gratulacje
UKŻ Lamelka Kartuzy
Inez Sapiecha - start w Pucharze Europy Centralnej, VII m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Paweł Kajeta - powołany do kadry narodowej juniorów
Agnieszka Kąkol - start w Pucharze Europy Centralnej, VII m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
GKS Cartusia 1923 Kartuzy
Paweł Raczyński - zawodnik drużyny juniorów C1 rocznik 2002/2003, powoływany systematycznie do kadry akademii piłkarskiej "Piłkarska przyszłość z Lotosem"
Łukasz Jandziński - zawodnik drużyny juniorów C1 rocznik 2002/2003, powoływany systematycznie do kadry akademii piłkarskiej "Piłkarska przyszłość z Lotosem"
Aleksander Wydrowski - zawodnik drużyny juniorów D1, powoływany systematycznie do kadry Pomorza rocznika. 2004
Łukasz Plichta - zawodnik drużyny juniorów D1, powoływany systematycznie do kadry Pomorza rocznika 2005
KS Dziesiątka LOK Kartuzy
Izabela Frymark - I m w eliminacjach do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kpn-40
Magdalena Malotka-Trzebiatowska - III miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików kpn-30
GKS Cartusia Kartuzy – sekcja piłki ręcznej
Paweł Czaja - czołowy zawodnik II-ligowego zespołu seniorów
Kamil Konkel - czołowy zawodnik II-ligowego zespołu seniorów
Mariusz Hirsz - czołowy zawodnik II-ligowego zespołu seniorów
Adam Kruszewski - czołowy zawodnik II-ligowego zespołu seniorów
Jakub Sural - reprezentant kadry województwa pomorskiego w piłce ręcznej, z drużyną zajął IX miejsce w Pucharze Polski
GKS Cartusia Kartuzy – sekcja narciarstwa i biathlonu
Paulina Myszk - XII m na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży i Gimnazjadzie w Białce Tatrzańskiej
Klaudia Merchel - XIII m na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży i Gimnazjadzie w Białce Tatrzańskiej
Fustal Club Kartuzy
Aureliusz Cichosz - trzykrotnie wybrany najlepszym strzelcem turniejów futsalowych dla dzieci rocznik 2009
Radosław Anolik - dwukrotnie wybrany najlepszym bramkarzem turniejów futsalowych dla dzieci rocznik 2009
Amator Kiełpino
Dominika Nowakowska
Trenerzy i działacze
Grzegorz Formela - trener UKŻ Lamelka Kartuzy, wybrany najlepszym trenerem żeglarstwa na Pomorzu podczas niedawnej Pomorskiej Gali Żeglarstwa w Kartuzach
Marcin Dobka, Bartłomiej Pryczkowski, Artur Pogosjan, Andrzej Pryczkowski – GKS Cartusia Kartuzy, sekcja zapaśnicza
Wiesław Hirsz, Dariusz Malecki, Sebastian Malecki, Jakub Kuptz – GKS Cartusia Kartuzy, sekcja kolarska
Jarosław Frankowski, Krzysztof Król - GKS Cartusia Kartuzy, sekcja piłki ręcznej
Janusz Meissner, Arkadiusz Merchel, Jarosława Myszk - GKS Cartusia Kartuzy, sekcja narciarstwa i biathlonu
Jędrzej Długosz - trener kartuskiego klubu szachowego Ormuzd Kartuzy
Marek Bemowski, Arkadiusz Blok, Monika Tomaczkowska – trenerzy UKS Trops Kartuzy, sekcja koszykówki
Arkadiusza Zalewskiego - trener UKS Trops Kartuzy, sekcja pływacka
Jerzy Meissner, Tadeusz Orczykowski - GKS Cartusia 1923 Kartuzy
Tadeusz Zawada - Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki
Wyróżnienia i nagrody
GKS Cartusia Kartuzy – sekcja zapaśnicza
Kamila Lelek - III miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
Aleksander Mielewczyk - zapasy - udział w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Natan Wolski - III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików
Andrzej Drewa - I miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików
Olivier Godziński - III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików
Nikodem Drewa - udział w Mistrzostwach Europy, III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Sebastian Bir - III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów
Damian Metza - II miejsce Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS
Krzysztof Niklas - I miejsce Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS
Jakub Hildebrandt - I miejsce Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS
GKS Cartusia Kartuzy – sekcja kolarska
Szymon Sajnok - II miejsce na ME na torze omnium, I m indywidualnie i drużynowo na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w omnium, II miejsce ma MMP w parach
Artur Sowiński - III miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na Torze, III miejsce na MP na torze - elita, drużynowo
Patrycja Lorkowska - I m na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów, II miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów (kryterium)
Damian Sławek - I m na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (kryterium), II miejsce na Mistrzostwach Polski -elita(kryterium), II miejsce MMP w Parach, II miejsce MP na torze elita(drużynowo)
Maciej Pojawa - III m Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na Torze (drużynowo), III m Mistrzostwa Polski na Torze Elita (drużyna)
Adrian Kaiser - II m Mistrzostwa Polski na Torze Elita (1 km ze startu zatrzymanego), III m Mistrzostwa Polski na Torze Elita (drużyna)
UKS Trops Kartuzy
Weronika Adamczyk - koszykówka - III m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Julia Pruska - koszykówka- III m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Dominika Grzenkowicz - koszykówka - III m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Aleksandra Makurat - koszykówka - VIII miejsce Mistrzostw Europy U-20, utrzymanie w dywizji A, wicemistrzostwo Polski U-22 z Widzewem Łódź, Ola jest studentką na Liberty University w Lynchburgu w Wirginni, pomyślnie ukończyła I semestr i reprezentuje swoją uczelnię w rozgrywkach I dywizji amerykańskiej ligii NCAA
Jakub Skierka - pływanie - II miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów: 200 m stylem grzbietowym, III miejsce 4 x 100 m stylem zmiennym, I m na 200 m st. grzbietowym, Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów: II m na 100 m stylem grzbietowym, II miejsce na 50 m stylem grzbietowym, III m na 200 m stylem grzbietowym , Mistrzostwa Polski Seniorów: II m na 100 m stylem grzbietowym i I m na 200 m st. grzbietowym, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: II m na 50 m stylem grzbietowym, II miejsce na 100 m stylem grzbietowych i III miejsce na 200 m stylem grzbietowym Mistrzostw Polski Seniorów
UKŻ Lamelka Kartuzy
Oskar Plichta - udział w Mistrzostwach Europy
Hubert Kurjańczyk - udział w Mistrzostwach Europy
Zofia Wolska - udział w ME, III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Izabela Satrjan - udział w ME, III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Barłomiej Szlija - udział w ME
Marcel Kurjańczyk - udział w ME
Jakub Pawlikowski - III m na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski
Dawid Plichta - III m na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski
Kartuski Klub Sportowy
Krystian Wika - II miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców
KKS Ormuzd Kartuzy
Paweł Teclaf - V m na Mistrzostwach Świata Juniorów, VIII m na ME, I m Mistrzostw Polski Juniorów do lat 14, II miejsce na MP Juniorów w szachach błyskawicznych
KS Dziesiątka
Diana Malotka-Trzebiatowska - IV m w drużynie podczas Mistrzostw Europy
PCPN Rebelia Kartuzy
Patryk Zaborowski - III miejsce Mistrzostw Polski
Kamil Mateja - II miejsce Mistrzostw Polski
Nikola Zaborowska - I miejsce Mistrzostw Polski
Rafał Jaszczuk -I miejsce Mistrzostw Polski
Bartłomiej Arent - III miejsce Mistrzostw Polski
Mikołaj Krause - I miejsce Mistrzostw Polski
Patryk Rasch - III miejsce Mistrzostw Polski
Nikodem Bigus - II miejsce Mistrzostw Polski
Marcin Treder - I miejsce Mistrzostw Polski
Armin Wilczewski - I miejsce Mistrzostw Polski
GKS Żukowo, sekcja lekkoatletyczna
Kacper Adamczyk – mistrz Polski w biegu na 300 m, zdobywca Pucharu Europy
Tomasz Kurowski – I miejsce Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS na 1500 m i II miejsce na 300 m, III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików
Podziękowania dla prezesów i ich reprezentantów
Andrzej Formela – GKS Cartusia Kartuzy
Piotr Ostoja – Lniski – UKS Trops Kartuzy
Mirosław Plichta – UKŻ Lamelka Kartuzy
Krystian Wika – KKS Kartuzy
Piotr Kwidziński – KKS Ormuzd Kartuzy
Jerzy Malotka – Trzebiatowski – KS Dziesiątka LOK Kartuzy
Patryk Zaborowski – PCNP Rebelia Kartuzy
Sylwester Darga - Klub Sportowy Amator Kiełpino
Mieczysław Groth i Jarosław Załuski - Kaszubskie Stowarzyszenie Sportowe Sokół Kartuzy
Beata Rydelek - Klub Sportowy Alfa Kartuzy
Zdzisław Niklas - GKS Cartusia 1923 Kartuzy
Waldemar Klinkosz - Futsal Club Kartuzy
Dariusz Zelewski - Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki
Andrzej Karczewski - Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach - Copernicus
Grzegorz Laskowski - Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie
Stefan Makurat - Polski Związek Wędkarski, koła nr 57 w Kartuzach
Artur Siódmiak - Akademia Piłki Ręcznej
Komentarze (2)
• B. Cirocki 31.12.2016, 13:47 Zgłoś naruszenie
Poprawione, dziękuję.
• aaa 31.12.2016, 13:38 Zgłoś naruszenie
Wyróżniony trener z GKS Cartusia 1923 to Jerzy Meissner a nie Janusz.