W Szkole Podstawowej w Baninie odbyło się uroczyste zakończenie sportowego roku szkolnego 2018/2019 w gminie Żukowo. Nauczyciele, dyrektorzy, samorządowcy i uczniowie podsumowali osiągnięcia w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Podczas uroczystości wręczono nagrody dla reprezentantów poszczególnych szkół, którzy osiągali sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Uhonorowani zostali też nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy. Rozstrzygnięto też gminną rywalizację szkół, w której dwukrotnie wygrało Banino - zarówno w igrzyskach dzieci, jak i igrzyskach młodzieży. Nie zabrakło przemówień i występów artystycznych dzieci.
Najważniejsze osiągnięcia uczniów z gminy Żukowo w roku szkolnym 2018/2019
Półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci
Unihokej chłopców – III m SP Banino,
Mini piłka koszykowa chłopcy - II m SP Banino,
Badminton dziewcząt - II m SP Banino,
Badminton chłopców - II m SP Chwaszczyno
Finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci
Minipiłka ręczna dziewcząt -VI miejsce SP Banino,
Minipiłka ręczna chłopców - IV miejsce SP nr 1 Żukowo,
Dwa ognie dziewcząt - IV miejsce SP Banino,
Dwa ognie chłopców - VI miejsce SP Chwaszczyno,
Sztafetowe biegi przełajowe - XII miejsce SP Banino
Miejsca na podium w finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci
Minipiłka siatkowa chłopców – złoty medal SP Chwaszczyno
Minipiłka siatkowa dziewcząt – brązowy medal SP Chwaszczyno
Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci
Unihokej dziewcząt - brązowy medal SP Banino
Półfinały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży
Piłka koszykowa chłopców - III miejsce SP Banino,
Piłka nożna chłopców - II miejsce SP Banino
Finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży
Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt - IX miejsce SP Banino
Drużynowe biegi przełajowe chłopców - IX miejsce SP nr 2 Żukowo
Lekkoatletyka Sztafeta 4x100 chłopców – XI miejsce SP nr 2 Żukowo
Lekkoatletyka Bieg na 600m – XI miejsce SP nr 2 Żukowo
Miejsca na podium finałów wojewódzkich Igrzysk Młodzieży
Piłka siatkowa chłopców - srebrny medal SP Chwaszczyno
Piłka plażowa chłopców - brązowy medal SP Chwaszczyno
Lekkoatletyka bieg na 600m - złoty medal Julia Mikołajewska SP Banino
Biegi narciarskie - srebrny medal Jakub Skrzypkowski SP 2 Żukowo
Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży
Indywidualne biegi przełajowe - IV miejsce Daniel Lidzbarski SP Miszewo
Nagrodzeni sportowcy
SP Banino - brązowe medalistki Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w w Unihokeju Dziewcząt:
Agnieszka Gosz, Patrycja Markowska, Joanna Niedrowska, Patrycja Markowska, Weronika Mocarska, Lena Teska, Martyna Woźniak, Joanna Kowalewska, Wiktoria Kowalewska, Zuzanna Pipka, Magdalena Wajoras, Lena Radziemska.
SP Chwaszczyno - mistrzowie województwa Igrzysk Dzieci w Minipiłce Siatkowej Chłopców:
Szymon Freiberg, Mateusz Freiberg, Mateusz Szafrański, Jan Filipiak, Jan Sulżycki, Kacper Litzbarski, Kacper Pundzis, Michał Etmański, Dominik Wasilewski, Krzysztof Jażdżewski, Euzebiusz Belka.
SP Chwaszczyno - brązowe medalistki Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii czwórek:
Laura Warecka, Julia Brzeska, Zuzia Olkowska, Martyna Buraczyńska, Amelia Fiodrowicz, Aleksandra Buchowiecka, Daria Lidzbarska, Karolina Chomacka, Zuzanna Śliwiak, Julia Dunst
SP Chwaszczyno - srebrni medaliści Wojewódzkich Igrzysk w Piłce Siatkowej Chłopców:
Norbert Dunst, Dominik Jażdżewski, Sebastian Pospieszny, Igor Sikora, Bartłomiej Sulżycki, Maciej Śliwiak, Maciej Miąskowski, Maksymilian Wysocki, Maciej Werc, Grzegorz Liszewski, Bartosz Rohde
SP Chwaszczyno - brązowi medaliści Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Plażowej Chłopców:
Norbert Dunst, Dominik Jażdżewski, Sebastian Pospieszny
Daniel Lidzbarski (SP Miszewo) - czwarte miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Julia Mikołajewska (SP Banino) - pierwsze miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkej Atletyce w biegu na 600 m
Jakub Skrzypkowski (SP nr 2 Żukowo) - srebrny medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich
Komentarze (0)