Mecz w Somoninie pomiędzy Gryfem Goręczyno i Radunią II Stężyca był wydarzeniem ostatniego weekendu w piłkarskiej B klasie. Oba zespoły plasują się na podium, dlatego ich starcie miało ogromne znacznie w rywalizacji o drugą pozycję w lidze i awans do A klasy. Drużyny wystąpiły w osłabionych składach, ale zagrały dobre jak na ten poziom spotkanie, które trzymało w napięciu do samego końca. Wynik ustalony został dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to remis dla gospodarzy uratował Karol Góra.
Z rozstrzygnięcia w Somoninie najbardziej ucieszyło się Chwszczyno, które w gminnych derbach pokonało Amigo i wróciło do gry o awans do A klasy.
Z pozostałych spotkań na uwagę zasługuje to w Gołubiu, a w zasadzie wyczyn piłkarza miejscowego Orła - Dominik Niklas zdobył wszystkie gole dla swojej drużyny w wygranym przez nią 5:2 meczu z Huraganem Nowe Polaszki.
Sporo bramek padło też w Sulęczynie, gdzie Gowidlino rozbiło Słupię 7:2, cztery bramki zdobywając w niecałe 10 minut, a także w Przywidzu, gdzie rezerwy GKS-u Żukowo nie dały rady GTS-owi.
B klasa, grupa IV - wyniki 16. kolejki
GTS Przywidz – GKS II Żukowo 5:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Krzysztof Lasota (9.), 2:0 Krzysztof Lasota (28.), 3:0 Daniel Flisikowski (54.), 4:0 Dawid Plombon (58.), 4:1 Dariusz Skowronek (64.), 5:1 Kamil Poniatowski (77.).
Żukowo: Adam Wróbel - Łukasz Pawlicki, Przemysław Wojciechowski, Radosław Teca, Dariusz Skowronek, Krzysztof Sidor, Tomasz Nowosad, Tomasz Lamk, Janusz Biankowski, Malik Guller (67. Apoloniusz Hara), Patryk Teca.
KS Chwaszczyno – Amigo Przyjaźń 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Marek Liszewski (15.), 1:1 Michał Kostuch (41.), 2:1 Marek Krześniak (50.), 3:1 Kamil Stawiarski (60.), 4:1 Marek Liszewski (61.).
Chwaszczyno: Paweł Szlas - Łukasz Klein (64. Adrian Król), Andrzej Sirocki, Marek Liszewski (74. Michał Sendacki), Artur Radziak, Wojciech Herka (46. Kamil Stawiarski), Karol Cieślik, Patryk Reszka, Bartosz Kwidziński, Patryk Waleczkowski (46. Marek Krześniak), Łukasz Krześniak.
Amigo: Marcin Papis - Sławomir Oborski, Łukasz Toporski, Michał Kostuch, Krzysztof Makurat, Sebastian Szymański, Mateusz Socha (64. Krzysztof Młyński), Kamil Skierka, Damian Nowakiewicz, Patryk Kunkel, Grzegorz Szyrowski (64. Maciej Hirsz).
Orzeł Gołubie – Huragan Nowe Polaszki 5:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Mateusz Adamczyk (5.), 1:1 Dominik Niklas (18.), 2:1 Dominik Niklas (31.), 2:2 Piotr Nowak (45+1.), 3:2 Dominik Niklas (49.), 4:2 Dominik Niklas (70.), 5:2 Dominik Niklas (86.).
Orzeł: Maciej Wiczkowski - Krzysztof Setny, Dominik Niklas, Patrycjusz Zarach, Lucjan Jóskowski (62. Mateusz Cyman), Marcin Zarach, Dawid Wiczkowski (73. Robert Niklas), Piotr Zaborowski, Damian Regliński (71. Paweł Wirkus), Robert Jereczek (59. Mateusz Bucior), Kamil Puzdrowski.
Słupia Sulęczyno – FC Gowidlino 2:7 (0:3)
Bramki: 0:1 Krzysztof Dampc (17.), 0:2 Damian Kolke (21.), 0:3 Damian Kolke (24.), 0:4 Piotr Cybulla (61.), 0:5 Piotr Cybulla (63.), 0:6 Ireneusz Bulczak (67.), 1:6 Andrzej Kreft (70.), 1:7 Ireneusz Bulczak (77.), 2:7 Krzysztof Stenka (81.).
Słupia: Patryk Zielonka - Krzysztof Bronk, Mariusz Gostkowski, Krzysztof Stenka, Andrzej Kreft, Dariusz Kozanecki, Andrzej Kreft (46. Waldemar Hinc), Szymon Hinc, Adam Gostkowski, Norbert Plichta, Damian Kitowski.
Gowidlino: Igor Tarasiuk - Karol Stencel (46. Ireneusz Bulczak), Przemysław Bulczak, Damian Kolke, Piotr Cybulla, Krzysztof Dampc (60. Jakub Różnicki), Mariusz Maszk, Rafał Reclaf, Karol Reclaw, Kamil Krefta, Jacek Konkel.
Gryf Goręczyno – Radunia II Stężyca 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Filip Kerlin (44.), 1:1 Radosław Kostka (54.), 1:2 Adam Skierkowski (56.), 2:2 Karol Góra (90+4.).
Czerwona kartka: Jakub Naczk – Radunia (86.).
Gryf: Piotr Kąkol - Sylwester Bielicki, Kacper Ostoja - Lniski (46. Adam Krauze), Szymon Stromski, Szymon Kotłowski, Karol Góra, Patryk Drążkiewicz, Artur Supernak, Radosław Kostka (65. Marek Sawa), Łukasz Gliwa, Błażej Kluge.
Radunia: Sebastian Turzyński - Aron Formela, Jordan Szulist (46. Sebastian Mosz), Krzysztof Cichosz, Jeremiasz Kulwikowski, Emanuel Domaschke, Przemysław Szulfer, Adam Skierkowski, Jakub Naczk, Ariel Lubiński (90+2. Michał Pek), Filip Kerlin.
Pauza: GKS II Sierakowice
Tabela B klasy
|
|
mecze |
bramki |
punkty |
1 |
GKS II Sierakowice |
14 |
38:11 |
38 |
2 |
Radunia II Stężyca |
15 |
47:19 |
29 |
3 |
Gryf Goręczyno |
14 |
26:18 |
27 |
4 |
KS Chwaszczyno |
14 |
29:16 |
25 |
5 |
Huragan Nowe Polaszki |
14 |
26:21 |
22 |
6 |
FC Gowidlino |
13 |
43:31 |
22 |
7 |
Orzeł Gołubie |
14 |
28:22 |
18 |
8 |
Amigo Przyjaźń |
15 |
24:32 |
14 |
9 |
Słupia Sulęczyno |
15 |
26:52 |
14 |
10 |
GTS Przywidz |
15 |
18:38 |
12 |
11 |
GKS II Żukowo |
15 |
19:64 |
5 |
⇒ Wyniki poprzedniej kolejki B klasy i zdjęcia z meczu Radunia II Stężyca - KS Chwaszczyno
Komentarze (0)