Młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy zagrali w Somoninie w XVIII Otwartych Mistrzostwach Powiatu Kartuskiego w Szachach. W zmaganiach organizowanych przez somoiniński GOK wraz z Klubem Szachowym Ormuzd Kartuzy udział wzięło 53 zawodników z powiatu kartuskiego, ale też innych stron Pomorza.
W kategorii seniorów zwyciężyli Małgorzata Kossakowska i Tomasz Kotłowski. Najmłodszymi uczestnikami turnieju buli Dawid Sikora (Kartuzy) oraz Michał Zielonka (Łapino). Sędziami mistrzostw byli Piotr Kwidziński i Mateusz Sieniek.
Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Szachach w Somoninie 2019 - wyniki
Młodziczki
I miejsce – Helena Narwojsz (Pruszcz Gdański)
II miejsce – Dominika Wolaka (Tczew)
III miejsce – Agnieszka Niklas (Kartuzy)
Młodzicy
I miejsce – Stanisław Koroszański (Gdańsk)
II miejsce – Kamil Czyż (Pruszcz Gdański)
III miejsce – Jan Formela (Pruszcz Gdański)
IV miejsce – Kacper Mitura (Pruszcz Gdański)
V miejsce – Przemysław Warmowski (Grzybno)
VI miejsce – Jakub Sieniek (Kartuzy)
Juniorki młodsze
I miejsce – Martyna Fogier (Żukowo)
II miejsce – Maja Pranczke (Żukowo)
Juniorzy młodsi
I miejsce – Jan Paluszek (Lębork)
II miejsce – Dominik Kobiela (Kartuzy)
III miejsce – Piotr Banaszak (Gdynia)
IV miejsce – Filip Paczoska (Kartuzy)
V miejsce – Jakub Kussowski (Gdańsk)
Juniorki
I miejsce – Paulina Filipek (Tczew)
II miejsce – Agata Zielonka (Lipusz)
III miejsce – Adrianna Zielińska (Kartuzy)
Juniorzy
I miejsce – Mateusz Jarzembiński (Lipusz)
II miejsce – Piotr Bekier (Gdańsk)
III miejsce – Mateusz Zielonka (Lipusz)
IV miejsce – Michał Jarzembiński (Lipusz)
V miejsce – Michał Orłowski (Lipusz)
VI miejsce – Paweł Niklas (Kartuzy)
Seniorki
I miejsce – Małgorzata Kossakowska (Tczew)
II miejsce – Żaneta Wolska (Tczew)
Seniorzy
I miejsce – Tomasz Kotłowski (Kartuzy)
II miejsce – Jan Laufer (Świdwin)
III miejsce – Krzysztof Formela (Pruszcz Gdański)
IV miejsce –Andrzej Trzebiatowski (Kościerzyna)
V miejsce – Krzysztof Kossakowski (Tczew)
VI miejsce – Paweł Warmowski (Kartuzy)
Info: Angelika Zaborowska
Komentarze (0)