W dniu 16 listopada 2019 r. w kartuskiej „Dwójce” odbył się XXII Otwarty Szachowy Turniej „Siedmiu Gwiazd”. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach „Copernicus” oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.
W tym roku turniej zaszczyciło swoją obecnością, aż 113 szachistów, którzy przyjechali z różnych miejsc naszego województwa i nie tylko: Cewice, Gdańsk, Gdynia, Grzybno, Kartuzy, Koszalin, Kraków, Lipusz, Miastko, Olsztyn, Pruszcz Gdański, Rumia, Staniszewo, Szemud, Żukowo.
Turniej został podzielony na grupy zgodnie z regulaminem rozgrywek. W tym roku, w związku z rozbudową szkoły, gry szachowe odbywały się w salach lekcyjnych.
Najlepsi szachiści zostali nagrodzeni pucharami, nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Było też wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika turnieju, którym został Antoni Narwojsz.
Otwarty Szachowy Turniej „Siedmiu Gwiazd” 2019 - wyniki
Turniej A – B, rocznik 2003 i młodsi, dziewczęta
1 miejsce Sobczak Agata SP Staniszewo
2 miejsce Stenka Dorota SP Staniszewo
Turniej A – B, rocznik 2003 i młodsi, chłopcy
1 miejsce Bekier Piotr UKS Korona Gdańsk
2 miejsce Drywa Szymon SP Staniszewo
3 miejsce Paszki Nikodem Kartuzy
Turniej C, rocznik 2007 i młodsi, dziewczęta
1 miejsce Fogler Martyna
2 miejsce Tusk Monika SP2 Kartuzy
3 miejsce Kowalczuk Dominika SP2 Kartuzy
4 miejsce Browarczyk Sara SP2 Kartuzy
Turniej C, rocznik 2007 i młodsi, chłopcy
1 miejsce Gołębiowski Piotr Ksz Hetman Koszalin
2 miejsce Pawłowski Kuba TKKF Rzemyk Gdynia
3 miejsce Paczoska Jakub Ormuzd Kartuzy
4 miejsce Jetkowski Jan OKiS Żukowo
5 miejsce Bonemberg Józef Cewice
Turniej D, rocznik 2009 i młodsi, dziewczęta
1 miejsce Rydzewska Daniela UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn
2 miejsce Tusk Weronika SP2 Kartuzy
3 miejsce Szelak Julia
4 miejsce Kizielewicz Zuzanna ASS Gdynia
5 miejsce Grobelniak Wiktoria OKiS Żukowo
Turniej D, rocznik 2009 i młodsi, chłopcy
1 miejsce Zieliński Jakub UKS Gedanensis Gdańsk
2 miejsce Narwojsz Stanisław UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański
3 miejsce Bonemberg Antoni Cewice
4 miejsce Saletra Wiktor TKKF Rzemyk Gdynia
5 miejsce Wysokiński Wojciech UKS MDK Gdynia
Turniej E, rocznik 2011 i młodsi, dziewczęta
1 miejsce Narwojsz Helena UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański
2 miejsce Topolewska Barbara Akademia Primus Pruszcz Gdański
3 miejsce Koc Hanna UKS Korona Gdańsk
4 miejsce Krauza Wiktoria SP2 Kartuzy
5 miejsce Załęska Aleksandra Akademia Primus Pruszcz Gdański
Turniej E, rocznik 2011 i młodsi, chłopcy
1 miejsce Korszański Stanisław UKS Korona Gdańsk
2 miejsce Leoniuk Stanisław UKS Wda Lipusz
3 miejsce Zieliński Krzysztof Szemud
4 miejsce Bonemberg Franciszek Cewice
5 miejsce Łada Bartłomiej
Andrzej Karczewski, SP nr 2 Kartuzy
Komentarze (0)