Już po raz 24. Morena Żukowo i OKiS Żukowo uczciły pamięć zasłużonych dla zapasów zawodników i trenerów, organizując Memoriał Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy.
Tegoroczna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem - w szranki stanęli reprezentanci klubów z Pomorza, ale też z Elbląga, Żar i Swarzędza, a nawet zagraniczni goście z zaprzyjaźnionego z gospodarzami klubu z Danii. Łącznie w kategoriach młodzików i minizapasów walczyło 104 zawodników i zawodniczek, co jest jedną z największych frekwencji w historii memoriału.
Najliczniejszą, 19 osobową drużynę wystawiła Cartusia Kartuzy i to ona zdecydowanie wygrała klasyfikację drużynową z dorobkiem 15 medali. Drugie miejsce w klasyfikacji klubowej zajął ZKS Miastko, a trzecie gospodarze z Moreny Żukowo, których reprezentowało 16 zawodników.
Rywalizacji towarzyszyło uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyli m.in. samorządowcy na czele z burmistrzem Wojciechem Kankowskim, działacze zapaśniczy z prezesem POZZG Zbigniewem Grzegorowskim i prezesem Moreny Żukowo Andrzejem Wrońskim, a także krewni śp. Henryka Boreckiego.
XXIV Memoriał H. Boreckiego i E. Wojdy w Żukowie - wyniki
Młodzicy
31 kg
1. Leonarczyk Oskar - Fundacja Morena Żukowo
2. Hansen Mathias - AK Heros Dania
3. Dobka Olivier - GKS Cartusia Kartuzy
34 kg
1. Niklas Karol - GKS Cartusia Kartuzy
38 kg
1. Ziembicki Piotr - ZKS Miastko
2. Regliński Filip - Fundacja Morena Żukowo
3. Jakobsen Emil - AK Heros Dania
3. Kohnke Nikodem - Fundacja Morena Żukowo
5. Stachewicz Norbert - Achilles Kolbudy
5. Chodorowski Błażej - UKS Ajas Gdańsk
41 kg
1. Dera Leon - GKS Cartusia Kartuzy
2. Kuźmiak Wojciech - MLKS Agros Żary
3. Jakubowski Szymon - ZKS Granica Gdańsk
3. Dąbrowski Igor - Fundacja Morena Żukowo
5. McGowan Maximilian - ZKS Olimpia Elbląg
5. Kosecki Kamil - Fundacja Morena Żukowo
7. Brzustewicz Cyprian - Suples Starogard Gdański
8. Korda Jakub - Suples Starogard Gdański
44 kg
1. Obro Alexandre - AK Heros Dania
2. Herenda Antoni - MLKS Agros Żary
3. Leik Kamil - GKS Cartusia Kartuzy
3. Wróblewski Kacper - ZKS Olimpia Elbląg
5. Mleczko Hubert - MLKS Agros Żary
48 kg
1. Domagała Grzegorz - MLKS Agros Żary
2. Tandecki Bartłomiej - ZKS Miastko
3. Cyrocki Nikodem - Fundacja Morena Żukowo
3. Szor Witold - ZKS Miastko
5. Kłos Tymoteusz - ZKS Granica Gdańsk
5. Gdaniec Igor - ZKS Granica Gdańsk
7. Wyczyński Dawid -UKS Ajas Gdańsk
52 kg
1. Wolski Natan - GKS Cartusia Kartuzy
2. Świerdzewski Adam - UKS Ajas Gdańsk
3. Cudnik Konrad - Fundacja Morena Żukowo
3. Kohnke Damian - Fundacja Morena Żukowo
5. Sienkiewicz Jakub - UKS Ajas Gdańsk
57 kg
1. Cierzniewski Olaf - SKS Unia Swarzędz
2. Durski Igor - MLKS Agros Żary
3. Rybak Jan - MLKS Agros Żary
3. Stromski Eryk - GKS Cartusia Kartuzy
5. Wiśniewski Jan - UKS Ajas Gdańsk
5. Radomski Aleksander - Suples Starogard Gdański
7. Golnał Seweryn - GKS Cartusia Kartuzy
8. Golnał Patryk - GKS Cartusia Kartuzy
62 kg
1. Chełek Piotr - SKS Unia Swarzędz
2. Serba Jan - ZKS Granica Gdańsk
3. Brzoskowski Jakub - Suples Starogard Gdański
68 kg
1. Myszk Jakub - GKS Cartusia Kartuzy
2. Janzen Paweł - GKS Cartusia Kartuzy
75 kg
1. Miotk Błażej - GKS Cartusia Kartuzy
85 kg
1. Sawicki Nikodem - Fundacja Morena Żukowo
Minizapasy
20 kg
1. Rudnik Tola - ZKS Miastko
2. Ojowski Bartek - Fundacja Morena Żukowo
3. Leonarczyk Oliwier - Fundacja Morena Żukowo
4. Czerwionka Hubert - Fundacja Morena Żukowo
23 kg
1. Góral Kinga - ZKS Miastko
2. Woźniak Patryk -ZKS Granica Gdańsk
3. Kibort Gabriel - Achilles Kolbudy
26 kg
1. Daleszak Mateusz - ZKS Miastko
2. Labuda Tomasz - GKS Cartusia Kartuzy
3. Daleszak Dominik - ZKS Miastko
3. Potratz Jakub - UKS Ajas Gdańsk
5. Fąs Natan - ZKS Granica Gdańsk
5. Kłos Wiktor - ZKS Granica Gdańsk
29 kg
1. Rudnik Leon - ZKS Miastko
2. Leik Paweł - GKS Cartusia Kartuzy
3. Fąs Jakub - ZKS Granica Gdańsk
3. Kałuzińska Zuzanna - Fundacja Morena Żukowo
5. Komorowski Maciej - ZKS Granica Gdańsk
5. Matwijiszyna Tetiana - Achilles Kolbudy
7. Dykta Szymon - Achilles Kolbudy
32 kg
1. Tandecki Sebastian - ZKS Miastko
2. Zygmuntowicz Dawid - ZKS Miastko
3. Klej Paweł - Suples Starogard Gdański
4. Treder Szymon - GKS Cartusia Kartuzy
35 kg
1. Kibort Marcel - Achilles Kolbudy
2. Kibort Michał - Achilles Kolbudy
3. Pituła Artur - Fundacja Morena Żukowo
3. Słupecki Michał - GKS Cartusia Kartuzy
5. Lis Kacper - GKS Cartusia Kartuzy
5. Tygielski Borys - ZKS Granica Gdańsk
38 kg
1. Rasmussen Mathias - AK Heros Dania
2. Szostek Michał - Suples Starogard Gdański
3. Nowicki Olgierd - SKS Unia Swarzędz
3. Richert Ignacy - Fundacja Morena Żukowo
5. Micun Szymon - Achilles Kolbudy
5. Kresa Łukasz - Suples Starogard Gdański
41 kg
1. Kałużny Michał - SKS Unia Swarzędz
2. Nagórski Adrian - UKS Ajas Gdańsk
3. Bałdyga Stanisław - Achilles Kolbudy
3. Weiher Dominik - Fundacja Morena Żukowo
5. Czarnota Tymoteusz - SKS Unia Swarzędz
5. Żak Hubert - SKS Unia Swarzędz
7. Dykta Marta - Achilles Kolbudy
44 kg
1. Micun Adam - Achilles Kolbudy
2. Hełminiak Alan - ZKS Granica Gdańsk
3. Kempiński Nicholas - SKS Unia Swarzędz
4. Ostasz Karol - ZKS Granica Gdańsk
50 kg
1. Zelewski Wiktor - GKS Cartusia Kartuzy
2. Wierzbiński Mateusz - SKS Unia Swarzędz
3. Gracz Michał - SKS Unia Swarzędz
4. Ostasz Jakub - ZKS Granica Gdańsk
60+ kg
1. Ruszczyk Alex - ZKS Miastko
Dziewczęta
31 kg
1. Konkel Dominika - GKS Cartusia Kartuzy
2. Stankowska Agnieszka - GKS Cartusia Kartuzy
Klasyfikacja drużynowa
1. GKS Cartusia Kartuzy 85
2. ZKS Miastko 65
3. Fundacja Morena Żukowo 58
4. SKS Unia Swarzędz 37
5. ZKS Granica Gdańsk 33
6. Achilles Kolbudy 28
7. MLKS Agros Żary 26
8. AK Heros Dania 22
9. UKS Ajas Gdańsk 16
10. Suples Starogard Gdański 13
11. ZKS Olimpia Elbląg 4
Komentarze (0)