Reprezentanci powiatu kartuskiego nie byli nazbyt gościnni i stanęli na najwyższych stopniach podium XXIII Memoriału Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy w Zapasach w Stylu Klasycznym w Żukowie. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, będące pokłosiem wielu medali indywidualnych, zajęła Cartusia Kartuz, a za nią uplasowali się gospodarze z Moreny Wegi Żukowo.
Zawody jak co roku upamiętniały dwie osoby ogromnie zasłużone dla pomorskich zapasów - Henryk Borecki i Edward Wojda byli wybitnymi zawodnikami, a do tego pierwszy z nich był pierwszym trenerem Andrzeja Wrońskiego, a drugi zakładał klub Gedania.
Na matach żukowskiej hali widowiskowo - sportowej walczyło 113 zawodników i zawodniczek z jedenastu klubów, głównie z Pomorza, ale też z Żar i Rosji. Zmagania odbywały się w kategoriach młodzików, minizapasów i dziewcząt.
Memoriał organizowała Morena Wega Żukowo wraz z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Żukowie.
Memoriał H. Boreckiego i E. Wojdy 2017 - wyniki
Minizapasy
Kategoria 29 kg dziewczęta
1. miejsce Konkel Dominika - GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Godzińska Aurelia - GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Reglińska Maja - Fundacja Morena Żukowo
3. miejsce Kałuzińska Zuzanna - GKS Cartusia Kartuzy
Kategoria 37 kg dziewczeta
1. miejsce Dutczak Bianka - Achilles Kolbudy
2. miejsce Kohnke Kornelia - Fundacja Morena Żukowo
Kategoria 19 kg
1. miejsce Wołowicz Jan - ZKS Granica Gdańsk
2. miejsce Kibort Gabriel - Achilles Kolbudy
Kategoria 23 kg
1. miejsce Gerasimov Frantic - Rosja
2. miejsce Dalaszke Dominik - ZKS Miastko
3. miejsce Grigorjn David - Rosja
3. miejsce Dutczak Alex - Achilles Kolbudy
Kategoria 26 kg
1. miejsce Leonarczyk Oskar - Fundacja Morena Żukowo
2. miejsce Rudnik Leon - ZKS Miastko
3. miejsce Fąs Jakub - ZKS Granica Gdańsk
3. miejsce Leik Paweł - GKS Cartusia, Kartuzy
5. miejsce Gdaniec Witold - ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 29 kg
1. miejsce Tandecki Sebastian - ZKS Miastko
2. miejsce Treder Szymon - GKS Cartusia, Kartuzy
3. miejsce Dera Borys - GKS Cartusia, Kartuzy
3. miejsce Zygmuntowicz Dawid - ZKS Miastko
5. miejsce Stenka Hubert - Fundacja Morena Żukowo
5. miejsce Łata Fabian - LKS Żuławy N D G
Kategoria 32 kg
1. miejsce Regliński Filip - Fundacja Morena Żukowo
2. miejsce Zolotarev Ivan - Rosja
3. miejsce Kibort Michał - Achilles Kolbudy
3. miejsce Kibort Marcel - Achilles Kolbudy
5. miejsce Pituła Artur - Fundacja Morena Żukowo
Kategoria 35 kg
1. miejsce Dąbrowski Igor - Fundacja Morena Żukowo
2. miejsce Słupecki Michał - GKS Cartusia, Kartuzy
3. miejsce Kosecki Kamil - Fundacja Morena Żukowo
3. miejsce Halman Jakub - Fundacja Morena Żukowo
5. miejsce Zięciak Maciej - LKS Żuławy N D G
5. miejsce Nagórski Adrian - Ajas Gdańsk
7. miejsce Stachewicz Norbert - Achilles Kolbudy
8. miejsce Richter Ignacy - Fundacja Morena Żukowo
9. miejsce Micun Szymon - Achilles Kolbudy
10. miejsce Węsierski Jan - GKS Cartusia, Kartuzy
Kategoria 38 kg
1. miejsce Musaev Ruslan - Rosja
2. miejsce Bałdyga Stanisław - Achilles Kolbudy
3. miejsce Leik Kamil - GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Wojciechowski Hubert - ZKS Miastko
5. miejsce Micun Adam - Achilles Kolbudy
5. miejsce Niestrzęba Antoni - GKS Cartusia, Kartuzy
7. miejsce Górski Maciej - Agros Żary
8. miejsce Marcinek Michał - Agros Żary
9. miejsce Hełminak Alan - ZKS Granica
10. miejsce Siemiona Piotr - Olimpia Elbląg
11. miejsce Chlebicz Maksymilian - Achilles Kolbudy
Kategoria 41 kg
1. miejsce Bińczyk Karol - ZKS Miastko
2. miejsce Zalewski Wiktor - GKS Cartusia, Kartuzy
3. miejsce Żynda Adrian - GKS Cartusia, Kartuzy
3. miejsce Gonczarenko Szymon - LKS Żuławy N D G
Kategoria 44 kg
1. miejsce Wolski Noe - GKS Cartusia, Kartuzy
2. miejsce Gdaniec Igor - ZKS Granica
3. miejsce Rejter Paulina - GKS Cartusia, Kartuzy
3. miejsce Małycha Stanisław - Fundacja Morena Żukowo
5. miejsce Klein Bartosz - LKS Żuławy N D G
Kategoria 50 kg
1. miejsce Marczak Tomasz - LKS Żuławy N D G
2. miejsce Kulik Krzysztof - LKS Żuławy N D G
3. miejsce Łojewski Michał - Fundacja Morena Żukowo
Kategoria 50+ kg
1. miejsce Ruszczyk Alex - ZKS Miastko
2. miejsce Wiśniewski Jan - Ajas Gdańsk
3. miejsce Serba Jan - ZKS Granica Gdańsk
3. miejsce Grota Paweł - GKS Cartusia Kartuzy
5. miejsce Szymczuk Jakub - Pias, Słupsk
Kategoria 69 kg
1. miejsce Lavrenechik Aleksander - Rosja
Młodzicy
Kategoria 29 kg
1. miejsce Dobka Oliwier - GKS Cartusia, Kartuzy
2. miejsce Zakrzewski Brajan - Piast Słupsk
Kategoria 35 kg
1. miejsce Chodorowski Błażej - Ajas Gdańsk
2. miejsce Kohnke Nikodem - Fundacja Morena Żukowo
3. miejsce Wojciechowski Wiktor - ZSK Miastko
4. miejsce Jakubowski Szymon - ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 38 kg
1. miejsce Karaśkiewicz Kacper - ZKS Miastko
2. miejsce Dera Leon - GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Wróblewski Kacper - Olimpia Elbląg
4. miejsce Harenda Antoni - Agros Żary
5. miejsce Mleczko Hubert - Agros Żary
Kategoria 42 kg
1. miejsce Evseenko Aleksander - Rosja
2. miejsce Cyrocki Nikodem - Fundacja Morena Żukowo
3. miejsce Tandecki Bartłomiej - ZKS Miastko
4. miejsce Kohnke Damian - Fundacja Morena Żukowo
5. miejsce Pionk Dniel - GKS Cartusia Kartuzy
Kategoria 47 kg
1. miejsce Świerdzewski Adam - Ajas Gdańsk
2. miejsce Samedov Eemin - Rosja
3. miejsce Askerov Sarkhan - Rosja
4. miejsce Cudnik Konrad - Fundacja Morena Żukowo
5. miejsce Sabanov Romazan - Rosja
6. miejsce Safanov Dimitrii - Rosja
7. miejsce Sienkiewicz Jakub - Ajas Gdańsk
8. miejsce Cymbalik Kacper - Agros Żary
Kategoria 53 kg
1. miejsce Nowacki Kamil - Agros Żary
2. miejsce Kozaczewski Dawid - Agros Żary
3. miejsce Durski Igor - Agros Żary
4. miejsce Pleshakov Vladimir - Rosja
5. miejsce Nowogórski Igor - Agros Żary
6. miejsce Kozaczyński Jan - Agros Żary
7. miejsce Bąki Igor - Piast Słupsk
Kategoria 59 kg
1. miejsce Drewa Andrzej - GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Zakrzewski Hubert - Agros Żary
3. miejsce Korovoshkin Ilia - Rosja
4. miejsce Strzelecki Szymon - LKS Żuławy N D G
Kategoria 66 kg
1. miejsce Szafraniak Bartosz - ZKS Granica Gdańsk
2. miejsce Dobrowolski Jakub - ZKS Miastko
3. miejsce Godziński Olivier - GKS Cartusia, Kartuzy
4. miejsce Szynszecki Dawid - GKS Cartusia, Kartuzy
5. miejsce Myszk Jakub - GKS Cartusia Kartuzy
6. miejsce Brzozowski Natan - GKS Cartusia Kartuzy
7. miejsce Miotk Błażej - GKS Cartusia Kartuzy
8. miejsce Odnostebletc Egor - Rosja
Kategoria 85 kg
1. miejsce Komorowski Patryk - ZKS Granica Gdańsk
2. miejsce Kuryshov Ilia - Rosja
3. miejsce Szymczak Michał - ZKS Granica Gdańsk
4. miejsce Sawicki Nikodem - Fundacja Morena Żukowo
Punktacja drużynowa
1. miejsce GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Fundacja Morena Żukowo
3. miejsce Rosja
4. miejsce ZKS Miastko
5. miejsce ZKS Granica Gdańsk
6. miejsce Agros Żary
7. miejsce Achilles Kolbudy
8. miejsce LKS Żuławy N D G
9. miejsce UKS Ajas Gdańsk
10. miejsce KS Piast Słupsk
11. miesjce Olimpia Elbląg
Komentarze (0)