Już po raz XX w Kartuzach odbył się Międzynarodowy Puchar Kaszub w Zapasach. W tym roku na zawody zjechało blisko 100 zawodników z Pomorza oraz Armenii i Rosji. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych w stylu klasycznym oraz w zapasach dziewcząt. Gospodarze z Cartusii Kartuzy zdobyli mnóstwo medali i wygrali klasyfikację drużynową, trzecia była Morena Wega Żukowo.
Zawody miały memoriałowy charakter i upamiętniały osoby zasłużone dla sekcji zapaśniczej Cartusii Kartuzy: Stanisława i Kazimierza Pryczkowskich, Jana Kuczyńskiego i Mirosława Beggera.
Podczas uroczystego otwarcia wręczono też nagrody dla kartuskich zapaśników, którzy w ostatnich tygodniach odnosili znaczące sukcesy: Gevorgowi Sahakyanowi, Aleksandrowi Mielewczykowi, Nikodemowi Drewie Rafałowi Formeli, Jakubowi Hildebrandowi oraz Gorowi Hovsepayanowi.
Na koniec, oprócz medali i pucharów, wręczono też specjalne wyróżnienia: puchar burmistrza Kartuz dla najlepszego zawodnika z Kaszub otrzymał Aleksander Mielewczyk, który w finale pokonał piątego zawodnika ostatnich mistrzostw Europy kadetów, a puchar starosty kartuskiego dla najlepszego zawodnika z pozostałych ekip zdobył Ashot Chaczteryan z Armenii.
Międzynarodowy Puchar Kaszub z Zapasach 2018 - wyniki
Dziewczyny
Kategoria 29 kg
1. miejsce Matwijiszyna Tetiana Achilles Kolbudy
Kategoria 32 kg
1. miejsce Konkel Dominika Cartusia Kartuzy
2. miejsce Godzińska Aurelia Cartusia Kartuzy
Minizapasy
Kategoria 26 kg
1. miejsce Agababian Haczyk Armenia
2. miejsce Woźniak Patryk Granica Gdańsk
Kategoria 29 kg
1. miejsce Mekonjan Artur Armenia
2. miejsce Gdaniec Witold Granica Gdańsk
3. miejsce Komorowski Maciej Granica Gdańsk
Kategoria 32 kg
1. miejsce Leik Paweł Cartusia Kartuzy
2. miejsce Treder Szymon Cartusia Kartuzy
3. miejsce Klej Paweł Suples Starogard Gd.
3. miejsce Stenka Hubert Morena Wega Żukowo
Kategoria 35 kg
1. miejsce Kibort Marcel Achilles Kolbudy
2. miejsce Stencel Kacper Cartusia Kartuzy
3. miejsce Lis Kacper Cartusia Kartuzy
Kategoria 38 kg
1. miejsce Kibort Michał Achilles Kolbudy
2. miejsce Pituła Artur Morena Wega Żukowo
3. miejsce Szostek Michał Suples Starogard Gd.
3. miejsce Knop Kamil Achilles Kolbudy
5. miejsce Richert Ignacy Morena Wega Żukowo
Kategoria 41 kg
1. miejsce Bałdyga Stanisław Achilles Kolbudy
2. miejsce Nagórski Adrian Ajas Gdańsk
Kategoria 44 kg
1. miejsce Hełminiak Alan Granica Gdańsk
2. miejsce Micun Adam Achilles Kolbudy
Kategoria 50 kg
1. miejsce Zelewski Wiktor Cartusia Kartuzy
2. miejsce Rejter Paulina Cartusia Kartuzy
3. miejsce Szyszko Jan Olimpia Elbląg
Młodzicy
Kategoria 35 kg
1. miejsce Nuritdinov Nikita Rosja
2. miejsce Balcerski Kacper Ajas Gdańsk
3. miejsce Leonarczyk Oskar Morena Wega Żukowo
3. miejsce Dobka Olivier Cartusia Kartuzy
Kategoria 38 kg
1. miejsce Ziembicki Piotr ZKS Miastko
2. miejsce Chodorowski Błażej Ajas Gdańsk
3. miejsce Kohnke Nikodem Morena Wega Żukowo
3. miejsce Regliński Filip Morena Wega Żukowo
5. miejsce Stachewicz Norbert Achilles Kolbudy
5. miejsce Niklas Karol Cartusia Kartuzy
Kategoria 41 kg
1. miejsce Dąbrowski Igor Morena Wega Żukowo
2. miejsce MC Gowan Maksymilian Olimpia Elbląg
3. miejsce Książek Jan ZKS Granica Gdańsk
3. miejsce Kosecki Kamil Morena Wega Żukowo
Kategoria 44 kg
1. miejsce Kashavkin Kerop Rosja
2. miejsce Wróblewski Kacper Olimpia Elbląg
Kategoria 48 kg
1. miejsce Wolski Noe Cartusia Kartuzy
2. miejsce Varlov Pavel Rosja
3. miejsce Skalik Piotr Granica Gdańsk
3. miejsce Gdaniec Igor Granica Gdańsk
5. miejsce Leik Kamil Cartusia Kartuzy
5. miejsce Tandecki Bartłomiej ZKS Miastko
Kategoria 52 kg
1. miejsce Chaczteryan Ashot Armenia
2. miejsce Gor Hosepian Cartusia Kartuzy
3. miejsce Wolski Natan Cartusia Kartuzy
3. miejsce Kohnke Damian Morena Wega Żukowo
5. miejsce Świerdzewski Adam Ajas Gdańsk
Kategoria 57 kg
1. miejsce Cudnik Konrad Morena Wega Żukowo
2. miejsce Stromski Eryk Cartusia Kartuzy
3. miejsce Wiśniewski Jan Ajas Gdańsk
3. miejsce Sienkiewicz Jakub Ajas Gdańsk
Kategoria 62 kg
1. miejsce Serba Jan Granica Gdańsk
2. miejsce Chlechowicz Jakub Cartusia Kartuzy
Kategoria 68 kg
1. miejsce Janzen Paweł Cartusia Kartuzy
2. miejsce Myszk Jakub Cartusia Kartuzy
Kategoria 75 kg
1. miejsce Miotk Błażej Cartusia Kartuzy
2. miejsce Sawicki Nikodem Morena Wega Żukowo
Kadeci
Kategoria 55 kg
1. miejsce Melkonjan Artur Armenia
2. miejsce Drewa Nikodem Cartusia Kartuzy
3. miejsce Mkhitaryan Narek Cartusia Kartuzy
3. miejsce Rufullaev Dadash Rosja
Kategoria 63 kg
1. miejsce Drewa Nikodem Cartusia Kartuzy
2. miejsce Bodel Piotr Granica Gdańsk
3. miejsce Sawicki Dawid Morena Wega Żukowo
Kategoria 67 kg
1. miejsce Mielewczyk Aleksander Cartusia Kartuzy
2. miejsce Steffan Krzysztof Granica Gdańsk
3. miejsce Mamedov Bagram Rosja
Kategoria 72 kg
1. miejsce Bodel Łukasz Granica Gdańsk
2. miejsce Gorczyński Robert Granica Gdańsk
3. miejsce Dobrowolski Jakub ZKS Miastko
3. miejsce Jahn Aleks Cartusia Kartuzy
5. miejsce Balcerski Piotr Ajas Gdańsk
Kategoria 77 kg
1. miejsce Hildebrandt Jakub Cartusia Kartuzy
Kategoria 82 kg
1. miejsce Serba Filip Granica Gdańsk
Kategoria 97 kg
1. miejsce Zając Kacper Granica Gdańsk
2. miejsce Szymczak Michał Granica Gdańsk
Klasyfikacja Drużynowa
1. miejsce GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce ZKS Granica Gdańsk
3. miejsce Morena Wega Żukowo
4. miejsce Achilles Kolbudy
5. miejsce Armenia
6. miejsce Rosja
7. miejsce UKS Ajas Gdańsk
8. miejsce Olimpia Elbląg
9. miejsce ZKS Miastko
10. miejsce Suples Starogard Gd.
Komentarze (0)