Ponad 100 zawodników i zawodniczek z Pomorza oraz z Rosji walczyło w Kartuzach w Mistrzostwach Wybrzeża Młodzików i Kadetów w Zapasach, którym towarzyszyły zmagania dzieci w kategorii minizapasów.
Gospodarze z Carrtusii Kartuzy na własnych matach i przed swoimi kibicami pokazali się z dobrej strony - zdobyli aż 27 medali, nie dając rywalom szans w klasyfikacji drużynowej. Do nich też, a konkretnie do Eryka Stromskiego, powędrowała nagroda dla najlepszego zawodnika imprezy.
- Dobra postawa naszych najmłodszych to wynik pracy zespołu trenerskiego, który od wielu lat pracuje tworząc sukcesy sportowe swoich podopiecznych, a także sporej grupy rodziców, która swoją obecnością motywuje pociechy do ciężkiej pracy - podkreśla Aleks Jahn z Cartusii.
Dziewięć krążków i czwarte miejsce w "drużynówce" to z kolei dorobek dziesięcioosobowej reprezentacji Moreny Wegi Żukowo.
Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików i Kadetów w Zapasach 2019 w Kartuzach - wyniki
Klasyfikacja drużynowa
1. GKS Cartusia Kartuzy
2. Rosja
3. ZKS Granica Gdańsk
4. Morena Wega Żukowo
5. ZKS Miastko
6. LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański
7. Achilles Kolbudy
8. UKS Ajas Gdańsk - Orunia
9. ZKS Olimpia Elbląg
10. MTS Kwidzyn
Wyniki zawodników Cartusii Kartuzy
Minizapasy
Kategoria 26
2. miejsce Labuda Tomasz
3. miejsce Żynda Korneliusz
Kategoria 32
3. miejsce Kąkol Robert
Kategoria 35
2.miejsce Treder Szymon
3.miejsce Leik Paweł
3.miejsce Stencel Kwein
Kategoria 55
1.miejsce Zelewski Wiktor
Dziewczyny
Kategoria 36
1.miejsce Konkel Dominika
2.miejsce Godzińska Aurelia
3.miejsce Stankowska Agnieszka
Kategoria 48
1.miejsce Reiter Paulina
Młodzicy
Kategoria 35
2.miejsce Dobka Oliwier
Kategoria 38
2.miejsce Słupecki Michał
3.miejsce Niklas Karol
5.miejsce Lis Kacper
Kategoria 41
5.miejsce Stencel Kacper
7.miejsce Skierka Bartosz
Kategoria 57
1.miejsce Wolski Noe
3.miejsce Leik Kamil
Kategoria 62
1.miejsce Stromski Eryk
Kategoria 68
1.miejsce Karczewski Dominik
3.miejsce Chlechowicz Jakub
5.miejsce Golnał Patryk
5.miejsce Golnał Seweryn
Kategoria 75
3. miejsce Myszk Jakub
Kategoria 85
1.miejsce Janzen Paweł
Kadeci
Kategoria 51
1.miejsce Hovsepyan Gor
2.miejsce Dera Leon
Kategoria 60
2.miejsce Wolski Natan
Kategoria 65
1.miejsce Mkhitaryan Narek
Kategoria 71
3.miejsce Godziński Olivier
Kategoria 80
2. miejsce Miotk Błażej
Miejsca zawodników Moreny Wegi Żukowo
1. miejsca
Igor Dąbrowski
Konrad Cudnik
Hirsz Mateusz
2. miejsca
Dominik Weiher
Filip Regliński
3. miejsca
Oskar Leonarczyk
Tyberiusz Cieman
Nikodem Sawicki
Dawid Sawicki
5. miejsce
Zuzanna Kołozińska
Komentarze (0)