Po dwóch dniach zmagań zakończyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach w Kartuzach 2016. Wielokrotnie na podium stawali reprezentanci gospodarzy. Reprezentanci Cartusii Kartuzy wstąpili w sześciu finałach, wygrali klasyfikację kadetów i zajęli trzecie miejsce w juniorach/młodzieżowcach. Pierwsze sukcesy zanotował KKS Kartuzy, bo dwóch jego zawodników zdobyło brązowe medale, a klub był drugi w starszej grupie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Kamiński, a najlepszym zawodnikiem z Kaszub Sebastian Bir.
Dodatkowe zdjęcia na facebookowej stronie Sportnakaszubach.pl.
Ponad 100 zawodników z 15 klubów zrzeszonych w Krajowym Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych walczyło na kartuskich matach o tytuły mistrzów Polski zrzeszenia. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: kadet oraz junior/młodzieżowiec.
⇒ Mistrzostwa LZS w Zapasach w Kartuzach 2016 - zdjęcia z soboty
Wyniki w kategorii kadetów
Kat. 42 kg
1 Dominik Szreder - MOSiR Grajewo
2 Marcin Pupiec - ZKS Radomsko
Kat. 46 kg
1 Waldemar Kowalski - Agros Żary
2 Bartosz Karwowski – Orzeł Zalesie
3 Nikodem Krzyżański - Sobieski Poznań
Kat. 50 kg
1 Michał Czwaliński - Cement - Gryf Chełm
2 Dominik Waśkowicz - Sobieski Poznań
3 Mateusz Szumiło - Cement - Gryf Chełm
4 Michał Całka - Sobieski Poznań
Kat. 54 kg
1 Marcin Ciesielski - Athletic Wola Krzysztoporska
2 Marcin Sztanderski - ZKS Radomsko
3 Rafał Kowalczyk - AKS Piotrków Trybunalski
3 Mariusz Ciesielski - Athletic Wola Krzysztoporska
5 Igor Gmitrasiuk - AKS Piotrków Trybunalski
5 Grzegorz Kunkel - Fundacja Morena Żukowo
7 Marcin Bieluczyk - Podlasie Białystok
8 Przemysław Opolski - Warmia Lidzbark Warmiński
9 Maciej Florkowski - Sokół Lubawa
Kat. 58 kg
1 Michał Twardowski - AKS Piotrków Trybunalski
2 Karol Socha - AKS Piotrków Trybunalski
3 Adam Obrycki - MOSiR Grajewo
3 Patryk Hojka - Podlasie Białystok
5 Jacek Kazimierczak - ZKS Miastko
5 Jakub Łysoń - AKS Piotrków Trybunalski
7 Aleks Jahn - Cartusia Kartuzy
Kat. 63 kg
1 Nikodem Drewa - Cartusia Kartuzy
2 Aleksander Mielewczyk - Cartusia Kartuzy
3 Artur Chojnacki - AKS Piotrków Trybunalski
3 Bartosz Skóra - AKS Piotrków Trybunalski
5 Kacper Łyskawiński - Agros Żary
5 Jakub Pietrzyk - Sobieski Poznań
7 Wojciech Machulski - Sokół Lubawa
8 Szymon Bereźnicki - Husarz Gniezno
9 Michał Ducher - Cartusia Kartuzy
10 Łuaksz Socha - AKS Piotrków Trybunalski
11 Patryk Golec - Warmia Lidzbark Warmiński
12 Radosław Gajewski - Sokół Lubawa
13 Jakub Płatek - Agros Żary
14 Kamil Nowak - Agros Żary
15 Karol Walicki - Podlasie Białystok
16 Przemysław Płochocki - MOSiR Grajewo
Kat. 69 kg
1 Kacper Gajda - AKS Piotrków Trybunalski
2 Aleksander Płatek - Agros Żary
3 Bartosz Wolski - AKS Piotrków Trybunalski
3 Adrian Cieślak - Agros Żary
5 Jakub Godek - Agros Żary
5 Paweł Herman - Warmia Lidzbark Warmiński
Kat. 75 kg
1 Jakub Hildebrandt - Cartusia Kartuzy
2 Piotr Szczerbik - Warmia Lidzbark Warmiński
3 Piotr Siwak - Agros Żary
3 Jakub Adamski - Sobieski Poznań
5 Grzegorz Borkowski - Warmia Lidzbark Warmiński
5 Mateusz Misiec - Cement - Gryf Chełm
7 Rafał Choroszuja - Podlasie Białystok
Kat. 85 kg
1 Mateusz Trofimczuk - Podlasie Białystok
2 Kacper Łuczak - Sokół Lubawa
3 Dawid Hoffmann - Agros Żary
4 Michał Parsadanaszwili - Sobieski Poznań
Kat. 100 kg
1 Oskar Teodorczyk - AKS Piotrków Trybunalski
2 Karol Pijewski - Athletic Wola Krzysztoporska
3 Piotr Robak - AKS Piotrków Trybunalski
3 Wojciech Szałkowski - Warmia Lidzbark Warmiński
5 Kacper Kitel - AKS Piotrków Trybunalski
Klasyfikacja klubowa
1 AKS Piotrków Trybunalski
2 Agros Żary
3 Cartusia Kartuzy
4-5 Sobieski Poznań
4-5 Warmia Lidzbark Warmiński
6 Athletic Wola Krzysztoporska
7-8 Cement - Gryf Chełm
7-8 Podlasie Białystok
9 MOSiR Grajewo
10 ZKS Radomsko
11 Sokół Lubawa
12 Orzeł Zalesie
13-14 Fundacja Morena Żukowo
13-14 ZKS Miastko
15 Husarz Gniezno
Wyniki w kategorii junior/młodzieżowiec
Kat. 60 kg
1 Michał Zawadzki - Sokół Lubawa
2 Szymon Zimnoch - Podlasie Białystok
3 Kamil Szymaszek - ZKS Radomsko
4 Marcin Jotko - KKS Kartuzy
Kat. 66 kg
1 Sebastian Bir - Cartusia Kartuzy
2 Jakub Bednarz - ZKS Miastko
3 Adam Bosak - Warmia Lidzbark Warmiński
3 Damian Tokarski - Orlik Wierzbica
5 Nikodem Rakowski - KKS Kartuzy
5 Konrad Makowski - Orlik Wierzbica
7 Rafał Tatar - Orlik Wierzbica
Kat. 74 kg
1 Damian Cierlik - AKS Piotrków Trybunalski
2 Damian Metza - Cartusia Kartuzy
3 Albert Nowak - Orlik Wierzbica
3 Gerald Glabus - Sobieski Poznań
5 Przemysław Wiszowaty - Podlasie Białystok
5 Krystian Wika - KKS Kartuzy
7 Adrian Żuchowski - AKS Piotrków Trybunalski
Kat. 84 kg
1 Krzysztof Niklas - Cartusia Kartuzy
2 Bartosz Rajter - Sobieski Poznań
3 Tomasz Ewertowski - Sokół Lubawa
3 Jakub Struczyński - Cartusia Kartuzy
5 Kacper Klasa - Fundacja Morena Żukowo
5 Oskar Mejer - KKS Kartuzy
7 Patryk Jankowski - Sokół Lubawa
8 Michał Jarek - Athletic Wola Krzysztoporska
9 Piotr Biela - Cement - Gryf Chełm
10 Michał Łysomirski - Cement - Gryf Chełm
11 Piotr Dunst - KKS Kartuzy
Kat. 96 kg
1 Patryk Kamiński - Cement - Gryf Chełm
2 Eryk Roszkowski - Cartusia Kartuzy
3 Dawid Dryja - ZKS Radomsko
3 Bartosz Dunst - KKS Kartuzy
5 Szymon Roszkowski - Cartusia Kartuzy
Kat. 120 kg
1 Erwin Imbierski - Agros Żary
2 Kacper Troć - Cement - Gryf Chełm
3 Dawid Zbutowicz - Warmia Lidzbark Warmiński
4 Paweł Jarczyński - Sobieski Poznań
Klasyfikacja drużynowa
1 Cartusia Kartuzy
2-3 Orlik Wierzbica
2-3 KKS Kartuzy
4 Sokół Lubawa
5 Cement - Gryf Chełm
6 Sobieski Poznań
7-8 Warmia Lidzbark Warmiński
7-8 ZKS Radomsko
9-10 AKS Piotrków Trybunalski
9-10 Podlasie Białystok
11 Agros Żary
12 KKS Miastko
13 Fundacja Morena Żukowo
14 Athletic Wola Krzysztoporska
Komentarze (4)
• Kowalski Marcin 16.05.2016, 19:47 Zgłoś naruszenie
Brawa wielkie dla mojego syna Waldka oraz jego kolegów z drużyny Agros Żary i Trenera Pana Dynowskiego.
• oskar 15.05.2016, 13:27 Zgłoś naruszenie
2 w starszej grupie
• Gość 15.05.2016, 20:22 Zgłoś naruszenie
Brawa dla KKS
• B. Cirocki 15.05.2016, 13:42 Zgłoś naruszenie
Oczywiście drugie, dzięki:)