Miastko było gospodarzem Mistrzostw Wybrzeża Młodzików w Zapasach Stylu Klasycznym oraz Minizapasach 2018. Triumf świętowała Cartusia Kartuzy, która zdobyła 15 medali i pierwsze miejsce w punktacji klubowej. Morena Wega Żukowo uplasowała się na czwartej pozycji z dorobkiem siedmiu krążków.
W Miastku startowało 130 zawodników reprezentujących 8 pomorskich klubów, a także trzy ekipy z Rosji i wielkopolski Swarzędz.
Zapaśnicy Cartusii - podopieczni Marcina Dobki i Łukasza Konkela - zdobyli sześć złotych, cztery srebrne i pięć brązowych medali. Te z najcenniejszego kruszcu wywalczyli: Dominika Konkel, Jakub Chlechowicz, Leon Dera, Natan Wolski, Jakub Myszk i Błażej Miotk.
Zapaśnicy z Żukowa cieszyli się z tytułów mistrzowskich Nikodema Sawickiego, Nikodema Cyrockiego i Oskara Leonarczyka, a także dwóch srebrnych i dwóch brązowych krążków.
Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików w Zapasach Stylu Klasycznym oraz Minizapasach 2018 w Miastku - wyniki
Mini Zapasy
Kategoria 21 kg
1. miejsce Rudnik Tola ZKS Miastko
2. miejsce Marciszonek Michał ZKS Miastko
Kategoria 23 kg
1. miejsce Góral Kinga ZKS Miastko
2. miejsce Wożniak Patryk ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 26 MM kg
1. miejsce Nowak Maciej MTS Kwidzyn
2. miejsce Brodziński Leon ZKS Miastko
3. miejsce Komorowski Maciej ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 26 kg
1. miejsce Solenkov Ilia RUS Niemenn
2. miejsce Daleszak Dominik ZKS Miastko
3. miejsce Daleszak Mateusz ZKS Miastko
3 miejsce Krobski Patryk Unia Swarzędz
5 miejsce Labuda Tomasz GKS Cartusia
5 miejsce Gerasimov Frants RUS Swietłogorsk
7 miejsce Kłos Wiktor ZKS Granica Gdańsk
8 miejsce Skwierawska Małgorzata ZKS Miastko
9 miejsce Synak Antoni ZKS Miastko
10 miejsce Ermakov Evgenii RUS Swietłogorsk
Kategoria 29 kg
1 miejsce Rudnik Leon ZKS Miastko
2 miejsce Fąs Jakub ZKS Granica Gdańsk
3 miejsce Leik Paweł GKS Cartusia
3 miejsce Kałuzińska Zuzanna Morena Żukowo
5 miejsce Krasnov Aleksandr RUS Swietłogorsk
5 miejsce Chekalov Tikhon RUS Swietłogorsk
7 miejsce Gdaniec Witold ZKS Granica Gdańsk
8 miejsce Matwijiszyna Tatiana Achilles Kolbudy
9 miejsce Powęska Jędrzej MTS Kwidzyn
10 miejsce Komorowski Maciej ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 29 MM kg
1. miejsce Goloviznin Zahar Rosja Kaliningrad
Kategoria 32 kg
1 miejsce Tandecki Sebastian ZKS Miastko
2 miejsce Zygmuntowicz Dawid ZKS Miastko
3 miejsce Treder Szymon GKS Cartusia
3 miejsce Korolv Ivan RUS Swietłogorsk
5 miejsce Kleina Paweł Suples Starogard Gdański
5 miejsce Stencel Kewin GKS Cartusia
7 miejsce Stenka Hubert Morena Żukowo
8 miejsce Dera Borys Zdyskfalfikowany
Kategoria 35 kg
1 miejsce Dranko Aleksander Rosja Kaliningrad
2 miejsce Pituła Artur Morena Żukowo
3 miejsce Kibort Marcel Achilles Kolbudy
3 miejsce Kibort Michał Achilles Kolbudy
5 miejsce Wiśniewski Damian Ajas Gdańsk
5 miejsce Stencel Kacper GKS Cartusia
7 miejsce Tygierski Borys ZKS Granica Gdańsk
8 miejsce Rutz Kaja ZKS Miastko
Kategoria 38 kg
1 miejsce Nowicki Olgierd Unia Swarzędz
2 miejsce Kresa Łukasz Suples Starogard Gdański
3 miejsce Micun Szymon Achilles Kolbudy
3 miejsce Szostek Michał Suples Starogard Gdański
5 miejsce Galiński Antoni MTS Kwidzyn
5 miejsce Richert Ignacy Morena Żukowo
Kategoria 41 kg
1 miejsce Bałdyga Stanisław Achilles Kolbudy
2 miejsce Nagórski Adrian Ajas Gdańsk
3 miejsce Czarnota Tymoteusz Unia Swarzędz
3 miejsce Stukachev Artem RUS Niemenn
5 miejsce Lebedev Ernest Rosja Kaliningrad
5 miejsce Muratov Egor Rosja Kaliningrad
7 miejsce Weiher Dominik Morena Żukowo
8 miejsce Rosentrit Teodor ZKS Miastko
Kategoria 44 kg
1. miejsce Kempiński Nicholas Unia Swarzędz
2. miejsce Micun Adam Achilles Kolbudy
3. miejsce Hełminiak Alan Granica Gdańsk
4. miejsce Tylski Albert Unia Swarzędz
5. miejsce Ostasz Karol ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 47 kg
1. miejsce Wierzbiński Mateusz Unia Swarzędz
2. miejsce Zalewski Wiktor GKS Cartusia
3. miejsce Abramovas Vladimir Rosja Kaliningrad
4. miejsce Kazimierczak Filip ZKS Miastko
Kategoria 51 kg
1. miejsce Gracz Michał Unia Swarzędz
2. miejsce Ostasz Jakub ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 60 kg
1. miejsce Chlechowicz Jakub GKS Cartusia
2. miejsce Golnau Patryk GKS Cartusia
3. miejsce Golnau Seweryn GKS Cartusia
Kategoria 60+ kg
1. miejsce Ruszczyk Alex ZKS Miastko
Kadet
Kategoria 42 kg
1. miejsce Karaśkiewicz Kacper ZKS Miastko
Młodzik
Kategoria 30 kg dziewczyny
1. miejsce Konkel Dominika GKS Cartusia
2. miejsce Powęska Hania MTS Kwidzyn
Kategoria 32 kg
1 miejsce Leonarczyk Oskar Morena Żukowo
Kategoria 35 kg
1. miejsce Gekkel Lakov RUS Niemenn
2. miejsce Ziembicki Piotr ZKS Miastko
3. miejsce Niklas Karol GKS Cartusia
Kategoria 38 kg
1. miejsce Scienkov Aladislav RUS Niemenn
2. miejsce Stachewicz Norbert Achilles Kolbudy
3. miejsce Dąbrowski Igor Morena Żukowo
4. miejsce Chodorowski Błażej Ajas Gdańsk
5. miejsce Jakubowski Szymon ZKS Granica Gdańsk
6. miejsce Kosecki Kamil Morena Żukowo
7. miejsce Balcerski Kacper Ajas Gdańsk
Kategoria 41 kg
1. miejsce Dera Leon GKS Cartusia
2. miejsce Mendel Aleks Unia Swarzędz
3. miejsce Korda Jakub Suples Starogard Gdański
4. Brzustewicz Cyprian Suples Starogard Gdański
Kategoria 44 kg
1. miejsce Sardarian Levon RUS Swietłogorsk
2. miejsce Leik Kamil GKS Cartusia
3. miejsce Kłos Tymoteusz ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 48 kg
1. miejsce Cyrocki Nikodem Morena Żukowo
2. miejsce Wolski Noe GKS Cartusia
3. miejsce Golev Igor Rosja Kaliningrad
4. miejsce Tandecki Bartłomiej ZKS Miastko
5. miejsce Szor Witold ZKS Miastko
6. miejsce Gdaniec Igor Granica Gdańsk
7. miejsce Andraka Filip GKS Cartusia
Kategoria 52 kg
1. miejsce Wolski Natan GKS Cartusia
2. miejsce Cudnik Konrad Morena Żukowo
3. miejsce Świerdzewski Adam UKS Ajas Gdańsk
4. miejsce Burmistrov Aleksandr RUS Niemenn
5. miejsce Muratov Aleksandr RUS Niemenn
6. miejsce Sienkiewicz Jakub UKS Ajas Gdańsk
Kategoria 57 kg
1. miejsce Cierzniewski Olaf Unia Swarzędz
2. miejsce pleshakov Vladimir RUS Swietłogorsk
3. miejsce Aslanov Sultan RUS Swietłogorsk
4. miejsce Radomski Aleksander Suples Starogard Gdański
5. miejsce Stromski Eryk GKS Cartusia
6. miejsce Brzoskowski Jakub Suples Starogard Gdański
Kategoria 62 kg
1. miejsce Parizhen Movsar Rosja
2. miejsce Chełek Piotr Unia Swarzędz
3. miejsce Konkol Mateusz GKS Cartusia
4. miejsce Serba Jan ZKS Granica Gdańsk
5. miejsce Wiśniewski Jan Ajas Gdańsk
Kategoria 68 kg
1. miejsce Myszk Jakub GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Bukinich Aleksandr Rosja
Kategoria 75 kg
1. miejsce Miotk Błażej GKS Cartusia
2. miejsce Lavenchuk Aleksandr Rosja
Kategoria 85 kg
1. miejsce Sawicki Nikodem Morena Żukowo
2. miejsce Sierocki Robert ZKS Granica Gdańsk
Punktacja Drużynowa
1. miejsce GKS Cartusia
2. miejsce ZKS Miastko
3. miejsce Unia Swarzędz
4. miejsce Morena-Wega Żukowo
5. miejsce Rosja Kaliningrad
6. miejsce ZKS Granica Gdańsk
7. miejsce KS Achilles Kolbudy
8. miejsce Rosja Niemenn
9. miejsce Rosja Swietłogorsk
10. miejsce Suples Starogard Gdański
11. miejsce UKS Ajas Gdańsk
12. miejsce MTS Kwidzyn
Komentarze (0)