Ponad 200 zawodników w wieku 10 i 11 lat z 12 klubów rywalizowało w sobotę w Aqua Centrum w Kościerzynie w Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci - Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Pływaniu. Przez dwa dni na pływalni rozegrano 20 konkurencji indywidualnych i 4 sztafetowe. Pływacy ścigali się o laury indywidualne i punkty dla swoich klubów do klasyfikacji drużynowych, w których dwukrotnie najlepsza była Dwójka Morena Gdańsk.
Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Dzieci w Kościerzynie - wyniki
Wyniki indywidualne
50 m dowolny chłopcy
1. Maistruk Yehor - TRI-Team Rumia
2. Łuszczyński Krzysztof - Dwójka Morena Gdańsk
3. Cytacki Fabian - Żabianka Gdańsk
50 m dowolny dziewczęta
1. Judzińska Julia - Dwójka Morena Gdańsk
2. Maciejewska Marta - Aquastacja Gdańsk
3. Olender Lena - Lokomotywa Sopot
100 m dowolny chłopcy
1. Jończyk Patryk - Delfin Gdynia
2. Ołownia Ignacy - Siódemka Gdynia
3. Kaczor Oskar - Siódemka Gdynia
100 m dowolny dziewczęta
1. Burzak Martyna - Dwójka Morena Gdańsk
2. Górczyńska Martyna - Żabianka Gdańsk
3. Raczyńska Pola - Siódemka Sopot
200 m dowolny chłopcy
1. Kryś Radosław - TRI-Team Rumia
2. Ołownia Ignacy - Siódemka Gdynia
3. Jończyk Patryk - Delfin Gdynia
200 m dowolny dziewczęta
1. Burzak Martyna - Dwójka Morena Gdańsk
2. Górczyńska Martyna - Żabianka Gdańsk
3. Murawska Wiktoria - Siódemka Sopot
50 m grzbietowy chłopcy
1. Maistruk Yehor - TRI-Team Rumia
2. Łuszczyński Krzysztof - Dwójka Morena Gdańsk
3. Cytacki Fabian - Żabianka Gdańsk
50 m grzbietowy dziewczęta
1. Judzińska Julia - Dwójka Morena Gdańsk
2. Firak Lena - Aquastacja Gdańsk
3. Maciejewska Marta - Aquastacja Gdańsk
100 m grzbietowy chłopcy
1. Ołownia Ignacy - Siódemka Gdynia
2. Majcherowicz Mateusz - Delfin Gdynia
3. Olszyński-Seklecki Jakub - Żabianka Gdańsk
100 m grzbietowy dziewczęta
1. Burzak Martyna - Dwójka Morena Gdańsk
2. Grzech Michalina - Cartusia Kartuzy
3. Burdon Paulina - Cartusia Kartuzy
50 m klasyczny chłopcy
1. Maistruk Yehor - TRI-Team Rumia
2. Łuszczyński Krzysztof - Dwójka Morena Gdańsk
3. Bober Paweł - Dwójka Tczew
50 m klasyczny dziewczęta
1. Maciejewska Marta - Aquastacja Gdańsk
2. Olender Lena - Lokomotywa Sopot
3. Firak Lena - Aquastacja Gdańsk
100 m klasyczny chłopcy
1. Kryś Radosław - TRI-Team Rumia
2. Majcherowicz Mateusz - Delfin Gdynia
3. Kanczkowski Szymon - TRI-Team Rumia
100 m klasyczny dziewczęta
1. Raczyńska Pola - Siódemka Sopot
2. Skorowska Amelia - Cartusia Kartuzy
3. Siedlewska Marcelina - Siódemka Gdynia
50 m motylkowy chłopcy
1. Kryś Radosław - TRI-Team Rumia
2. Hrywniak Igor - TRI-Team Rumia
3. Kaczor Oskar - Siódemka Gdynia
50 m motylkowy dziewczęta
1. Górczyńska Martyna - Żabianka Gdańsk
2. Murawska Wiktoria - Siódemka Sopot
3. Gacka Aleksandra - Siódemka Gdynia
100 m zmienny chłopcy
1. Maistruk Yehor - TRI-Team Rumia
2. Łuszczyński Krzysztof - Dwójka Morena Gdańsk
3. Cytacki Fabian - Żabianka Gdańsk
100 m zmienny dziewczęta
1. Maciejewska Marta - Aquastacja Gdańsk
2. Judzińska Julia - Dwójka Morena Gdańsk
3. Wojtas Zofia - Aquastacja Gdańsk
200 m zmienny chłopcy
1. Kryś Radosław - TRI-Team Rumia
2. Ołownia Ignacy - Siódemka Gdynia
3. Dworakowski Błażej - Delfin Gdynia
200 m zmienny dziewczęta
1. Burzak Martyna - Dwójka Morena Gdańsk
2. Murawska Wiktoria- Siódemka Sopot
3. Lange Aleksandra - Dwójka Morena Gdańsk
Sztafeta 4 x 50m dowolny chłopcy
1. TRI-Team Rumia (Kryś Radosław, Hrywniak Igor, Kanczkowski Szymon, Niemczyk Szymon)
2. Delfin Gdynia (Pakulski Miłosz, Majcherowicz Mateusz, Dworakowski Błażej, Jończyk Patryk)
3. Dwójka Morena Gdańsk (Pancewicz Witold, Sudoł Jakub, Barszcz Maciej, Kurpiewski Maksymilian)
Sztafeta 4 x 50 dowolny dziewczęta
1. Dwójka Morena Gdańsk (Stepan Amelia, Ciekańska Magdalena, Lange Aleksandra, Burzak Martyna)
2. Delfin Gdynia (Abou Hamad Leanne, Kończak Maja, Kaźmierczak Anastazja, Dudziak Oliwia)
3. Cartusia Kartuzy (Grzech Michalina, Burdon Paulina, Skorowska Amelia, Chmielewska Julia)
Sztafeta 4 x 50 m zmienny chlopcy
1. TRI-Team Rumia (Kryś Radosław, Hrywniak Igor, Kanczkowski Szymon, Niemczyk Szymon)
2. Delfin Gdynia (Jończyk Patryk, Dworakowski Błażej, Majcherowicz Mateusz, Pakulski Miłosz)
3. Dwójka Morena Gdańsk (Sudoł Jakub, Borna Franciszek, Pancewicz Witold, Kurpiewski Maksymilian)
Sztafeta 4 x 50 m zmienny dziewczęta
1. Cartusia Kartuzy (Grzech Michalina, Burdon Paulina, Skorowska Amelia, Chmielewska Julia)
2. Siódemka Sopot (Truszkowska Adrianna, Murawska Wiktoria, Raczyńska Pola, Szczepaniak Lena)
3. Dwójka Morena Gdańsk (Burzak Martyna, Lange Aleksandra, Duszyca Martyna, Ciekańska Magdalena)
Klasyfikacja drużynowa
10 lat
1. Dwójka Morena Gdańsk
2. Żabianka Gdańsk
3. Aquastacja Gdańsk
4. Dwójka Tczew
5. MAL WOPR Malbork
6. Cartusia Kartuzy
7. Delfin Gdynia
8. Siódemka Sopot
9. TRI-Team Rumia
10. Lokomotywa Sopot
11. Ósemka Starogard Gd.
11 lat
1. Dwójka Morena Gdańsk
2. Delfin Gdynia
3. Cartusia Kartuzy
4. Dwójka Tczew
5. Siódemka Sopot
6. Żabianka Gdańsk
7. Siódemka Gdynia
8. TRI-Team Rumia
9. Aquastacja Gdańsk
10. Ósemka Starogard Gd.
11. MAL WOPR Malbork
12. Lokomotywa Sopot
Komentarze (0)