W Pierwoszynie (gm. Kosakowo) podsumowano Żeglarski Puchar Kaszub 2018. Na ręce uczestników powędrowało wiele trofeów i gratulacji, a największym zwycięzcą został UKŻ Lamelka Kartuzy, który triumfował w klasyfikacji klubowej i zgarnął wiele laurów indywidualnych.
Tegoroczny, trzeci już Żeglarski Puchar Kaszub 2018 obejmował sześć imprez w różnych częściach Kaszub: w Stężycy, Mechelinkach, Chmielnie, Ostrzycach, Wdzydzach i na Złotej Górze. Wzięło w nich udział łącznie prawie 300 zawodników rywalizujących w pięciu klasach o zwycięstwa w danych regatach, ale też w klasyfikacji generalnej cyklu.
Sezon podsumowano w miniony weekend galą w Domu Kultury w Pierwoszynie. Uczestniczyli w nim zawodnicy i ich rodzice, delegacje klubów, samorządowcy oraz władze Pomorskiego Związku Żeglarskiego.
Żeglarski Puchar Kaszub 2018 - klasyfikacja generalna
Optimist gr 0 - dziewczęta
1. Kalina Szostek - UKŻ Lamelka Kartuzy
2. Zofia Brzozowicz - Stowarzyszenie Port Mechelinki
3. Urszula Mieczkowska - UKŻ Lamelka Kartuzy
4. Michalina Klimczak - Stowarzyszenie Port Mechelinki
5. Dominika Łaszewska - KS Damroka Chmielno
6. Nina Wojtowicz - UKS Wiking Kamienica Królewska
Optimist gr 0 - chłopcy
1. Kajetan Liszewski - Opti CWM Gdynia
2. Igor Saj - Stowarzyszenie Port Mechelinki
3. Aleksander Hendrych - UKS Wodniacy Garczyn
4. Michał Kowalczyk - KS Damroka Chmielno
5. Bartosz Słabek - UKŻ Lamelka Kartuzy
6. Jan Zamojski - UKŻ Lamelka Kartuzy
Optimist gr. UKS - dziewczęta
1. Agata Marcinkowska - UKS Wodniacy Garczyn
2. Sara Browarczyk - UKŻ Lamelka Kartuzy
3. Zuzanna Świtała - UKS Wodniacy Garczyn
4. Hanna Duda - Stowarzyszenie Port Mechelinki
5. Hanna Wasilewska - UKŻ Lamelka Kartuzy
6. Antonina Wasilewska - UKŻ Lamelka Kartuzy
Optimist gr. UKS - chłopcy
1. Patryk Ulaczyk - UKŻ Lamelka Kartuzy
2. Olivier Grabow - UKS Wodniacy Garczyn
3. Tymoteusz Kniter - UKS Wiking Kamienica Królewska
4. Igor Foltyn - UKŻ Lamelka Kartuzy
5. Maksymilian Konkel - UKŻ Lamelka Kartuzy
6. Szymon Mocarski - Stowarzyszenie Port Mechelinki
Cadet - dziewczęta
1. Olga Szarmach, Aleksandra Norkowska - UKS Wodniacy Garczyn
2 Katarzyna Wolska, Paulina Schütz - UKS Wodniacy Garczyn
3. Julia Adamczyk, Joanna Winnicka - UKS Wodniacy Garczyn
Cadet - chłopcy
1. Bartłomiej Szlija, Oskar Plichta - UKŻ Lamelka Kartuzy
2. Hubert Kurjańczyk, Weronika Marszalik, Szczepan Gurowski (1) - UKŻ Lamelka Kartuzy
3. Paweł Kajeta Tymoteusz Roszowski - UKŻ Lamelka Kartuzy
Omega standard
1. Tadeusz Marszałkowski, Artur Kozłowski, Tomasz Magurski, Artur Trzebiatowski, Karol
Trzebiatowski - Kartuski Klub Sportowy
2. Jacek Karolczak, Paulina Browarczyk, Piotr Ulaczyk, Artur Rompca - Smart Laser Sailing Team/UKŻ Lamelka Kartuzy/Vi-king
3. Janusz Bicki, Tomasz Bicki, Leszek Synowiec, Jan Romańczuk, Małgorzata Fifielska,
Michał Fifielski - UKŻ Lamelka Kartuzy
Open
1. Michał Pobrucki, Marek Woźniakowski, Igor Piotrowski, Dariusz Pobrucki - Młodzież Muzyka Morze
2. Michał Damps, Jakub Bojanowski - UKS Wiking Kamienica Królewska
3. Andrzej Leman, Patrycja Leszczenko, Jarosław Szmyt, Dominika Czarnecka, Sławomir Dunst, Marek Fudaliński, Paweł Cegiełka, Łukasz Ołtarzewski, Karol Trzebiatowski, Adrian Wenta - Kartuski Klub Sportowy
Klasyfikacja klubowa
1. UKŻ Lamelka Kartuzy
2. UKS Wodniacy Garczyn
3. Stowarzyszenie Port Mechelinki
4. Opti CWM Gdynia
5. UKS Wiking Kamienica Królewska
⇒ Zdjęcia i relacja z Żeglarskich Mistrzostw Kartuz kończących ŻPK 2018
Komentarze (1)
• ... 29.10.2018, 15:40 Zgłoś naruszenie
Lamelka tragedia się tak przechwalać.