Kompleks sportowy w Somoninie był areną tegorocznych, czwartych już IV Wojewódzkich Igrzysk Sportowych LZS o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. W szesnastu konkurencjach zmagali się reprezentanci dziewięciu gmin, z których najwięcej punktów zgromadzili przedstawiciele gminy Puck. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano niespodzianki, najlepsi zdobyli trofea i prawo reprezentowania Pomorza na igrzyskach ogólnopolskich w Siedlcach.
Igrzyska LZS w Somoninie 2019 - wyniki
Biegu na 100 m kobiet
1. Maria Lińska (Luzino)
2. Magdalena Grądziela (Pruszcz Gdańsk)
3. Aleksandra Byczkowska (Puck)
Bieg na 100 m mężczyzn
1. Piotr Hebel (Lina)
2. Janusz Ceynowa (Puck)
3. Fabian Lewna (Sierakowice)
Rzut piłeczkami do celu dla wójtów
1. Jarosław Wejer (Luzina)
2. Jerzy Tkaczyk (Puck(
3. Marian Kowalewski (Somonino)
Konkurs rzutowy dla małżonków (pantofel i opona)
1. Alicja i Damian Wojtasowie (Puck)
2. Martyna i Mateusz Wiechowie (Pruszcz Gdański)
3. Andżelika i Mirosław Miotkowie (Luzina)
Trójbój rzutowy kobiet
1. Luzino
2. Puck
3. Pruszcz Gdański
Konkurs strzelecki dla radnych
1. Janusz Sampolski (Pruszcz Gdański)
2. Waldemar Bradtke (Puck)
3. Sylwester Piątek (Luzino)
Przeciąganie liny kobiet
1. Pruszcz Gdański
2. Puck
3. Luzino
Przeciągane liny mężczyzn
1. Pruszcz Gdański
2. Luzino
3. Puck
Sztafeta biegowa z workami z piaskiem dla strażaków
1. Puck
2. Luzino
3. Pruszcz Gdański
Wyciskanie ciężarka - kat. do 85 kg
1. Karol Lipski (Pruszcz Gdański)
2. Rafał Freitag (Luzino)
3. Łukasz Kobiella (Lini)
Wyciskanie ciężarka - kat. powyżej 85 kg
1. Marian Dorawa (Chojnice)
2. Marcin Darga (Puck)
3. Przemysław Kapeliński (Pruszcz Gdański)
Turnieju piłki nożnej mężczyzn
1. Pruszcz Gdański
2. Puck
3. Luzino
Minisiatkówka kobiet
1. Pruszcz Gdański
2. Puck
3. Luzino
Ministakówka mężczyzn
1. Puck
2. Łęczyce
3. Pruszcz Gdański
Bieg na 800 metrów kobiet
1. Oliwia Falk (Luzino)
2. Magdalena Grządzielska (Pruszcz Gdański)
3. Katarzyna Mielewczyk (Puck)
Bieg na 1500 metrów mężczyzn
1. Dawid Bullman (Puck)
2. Jacek Bromowicz (Pruszcz Gdański)
3 Stanisław Czaja (Linia)
Klasyfikacja drużynowa
1. Puck
2. Pruszcz Gdański
3. Luzino
4. Linia
5. Sierakowice
6. Przechlewo
7. Somonino
8. Chojnice
9. Łęczyce
Komentarze (0)