Kilkuset zawodników, wiele kategorii, widowiskowa trasa i mnóstwo błota - tak było w sobotę w Kartuzach na Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym - III serii Pucharu Polski 2019. Na Kaszuby zjechała krajowa czołówka tej specjalności kolarskiej, w tym mistrz Polski elity Marek Konwa, który najważniejszym wyścigu dnia nie miał sobie równych. Na podium nie zabrakło też gospodarzy - w swoich kategoriach medale zdobyli zawodnicy Cartusii Natalia Śliwińska, Kacper Hoppa i Nikodem Grzenkowicz, a wyścig amatorów wygrał Adam Deyk.
⇒ Zobacz koniecznie drugą galerię zdjęć z imprezy z wyścigów mastersów i amatorów
Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym w Kartuzach 2019 - wyniki
Elita mężczyzn
1. Marek Konwa
2. Patryk Stosz
3. Mariusz Gil
Orlicy
1. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe) 56:13
2. Dawid Jona (Grupa Kolarska Gliwice) 59:08
3. Jan Krukowski (Cartusia Bike Atelier) 1:00:30
Juniorzy
1. Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok) 58:34
2. Miłosz Oko (Warszawski Klub Kolarski) 59:25
3. Maksymilian Grzenkowicz (GKS Cartusia Bike Atelier) 1:03:31
Elita kobiet
1. Katerina Mudrikova (AKS Stara Ves) 37:45
2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB) – 38:17
3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik)
Orliczki
1. Karolina Perekitko (Equano – Wase ZON Cycling Team) -1
Juniorki
1. Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów) 41:01
2. Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów) 44:42
3. Natalia Śliwińska (GKS Cartusia Bike Atelier) 48:04
Młodzicy
1. Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki) 18:09
2. Jan Skupiński (LKS POM Strzelce Krajeńskie) 18:51
3. Oskar Maśka (LKS Błękitni Mexller) 19:05
Młodziczki
1. Milena Tokarska (MG LKS Błękitni Mexller) 22:03
2. Anna Janikova (AKS Stara Ves) 22:13
3. Maja Józkowicz (Akademia Kolarska Boniecki) 24:04
Żacy
1. Wiktor Jakubiak (Szkółka Kolarska w Mrągowie) 12:34
2. Filip Trawnik (UKS Koźminianka Kożminek) 12:56
3. Igor Gładosz ((LKS Trasa Zielona Góra) 13:16
Żaczki
1. Maja Tułacz (UKS Koźminianka Koźminek) 15:09
2. Antonina Kucharska (Belta Team Gdańsk) 16:04
3. Hanna Skupińska (LKS POM Strzelce Krajeńskie) 16:22
Juniorzy młodsi
1. Marek Majdanics (AKS Stara Ves)34:40
2. Kacper Hoppa (Cartusia Bike Atelier) 34:47
3. Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice) 35:51
Amatorzy open
1. Adam Deyk 54:25
2. Paweł Znamirowski (LKS Trasa Zielona Góra) 56:17
3. Mateusz Kita (57:13)
Masters I
1. Rafał Chmiel 49:59
2. Marcin Mróz (UKS Prostki) 51:56
3. Przemysław Baranowski 53:23
Masters II
1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB) – 40:07
2. Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek) 40:13
3. Jacek Rogowski 45:13
Masters III
1. Grzegorz Repiński 42:16
2. Krzysztof Kamiński 44:46
3. Edward Natkaniec (MLKS Baszta Bytów)
Komentarze (0)