Która z drużyn z powiatu, obok GKS-u II Sierakowice, awansuje do A klasy? Rozegrana w miniony weekend przedostatnia kolejka klasy B nie dała odpowiedzi na to pytanie, wszystko rozstrzygnie więc ostatnia seria.
Mistrzostwo B klasy już od dwóch tygodni mają w garści rezerwy Sierki, natomiast o drugie miejsce w tabeli wciąż rywalizują trzy drużyny. Obecnie wiceliderem jest KS Chwaszczyno, ale ma minimalną zaliczkę, a mecz ostatniej kolejki rozegrał już wcześniej i teraz czeka na to, co zrobią rywale.
Najbliżej szczęścia jest Gryf Goręczyno - jeśli wygra w niedzielę, zapewni sobie drugie miejsce i awans, o który walczy od lat. Jego przeciwnikiem będzie Słupia Sulęczyno, która przeżywa duże problemy kadrowe - w ostatnim meczu zagrała w dziewiątkę i choć przegrała 0:15, należą jej się brawa za ambitną postawę i grę zamiast oddania walkowera.
Sensacja w Somoninie, jaka byłoby zwycięstwo Słupi, to jedyna szansa Raduni na to, by wskoczyć na drugą pozycję. By tak się stało, spełniony musiałby zostać też drugi, bardziej prawdopodobny warunek, jakim jest zwycięstwo stężyczan z Huraganem Nowe Polaszki w ostatniej serii.
Jeśli zarówno Gryf jak i Słupia przegrałyby swoje mecze, awans zdobędzie Chwaszczyno.
Wszystkie mecze ostatniej kolejki odbędą się 17 czerwca o godz. 13.
B klasa, grupa IV - wyniki 21. kolejki
Huragan Nowe Polaszki – GKS II Sierakowice 1:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Robert Domaros (2.), 0:2 Maciej Jóskowski (11.), 0:3 Maciej Jóskowski (31.), 1:3 Bartosz Szyc (56.), 1:4 Dawid Klejna (75.).
Sierakowice: Arkadiusz Garski - Maciej Lis, Maciej Jóskowski, Paweł Labuda, Rafał Kunikowski (73. Maciej Wolski), Tomasz Lis, Dawid Klejna, Przemysław Okuniewski, Szymon Garncarz, Robert Domaros, Leszek Damaszk.
GKS II Żukowo – Amigo Przyjaźń 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Maciej Celiński - Jakubowicz (21.), 2:0 Krzysztof Sidor (28.), 2:1 Kamil Skierka (65.), 3:1 Krzysztof Sidor (77.).
Żukowo: Adam Wróbel - Maciej Sosnowski, Przemysław Wojciechowski, Krzysztof Sidor, Tomasz Nowosad (71. Radosław Teca), Tomasz Lamk, Maciej Celiński – Jakubowicz, Tomasz Chrupek, Wojciech Poroszewski, Finbar Harrington (46. Patryk Teca), Malik Guller (17' Rafał Wrzeszcz).
Amigo: Marcin Papis - Krzysztof Młyński, Sławomir Oborski (71. Tomasz Sikora), Łukasz Toporski, Krzysztof Makurat (80. Ireneusz Skrzyński), Bartłomiej Żołnowski, Sebastian Szymański, Kamil Skierka, Damian Nowakiewicz (80. Grzegorz Choszcz), Grzegorz Szyrowski, Patryk Borowski.
Orzeł Gołubie – Gryf Goręczyno 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Błażej Kluge (14.), 0:2 Sylwester Bielicki (69.), 1:2 Radosław Kabała (85.).
Orzeł: Maciej Wiczkowski - Dominik Niklas, Patrycjusz Zarach, Lucjan Jóskowski, Marcin Zarach, Piotr Zaborowski, Damian Regliński (56. Radosław Kabała), Robert Jereczek, Kamil Puzdrowski, Mateusz Bucior (64. Mateusz Zarach), Robert Niklas.
Gryf: Tomasz Brillowski - Sylwester Bielicki, Marek Sawa (46. Marek Szalewski), Szymon Stromski, Szymon Lahuta, Patryk Drążkiewicz, Artur Supernak, Radosław Kostka (65. Szymon Kotłowski), Łukasz Gliwa, Paweł Radomski, Błażej Kluge.
Słupia Sulęczyno – KS Chwaszczyno 0:15 (0:4)
Bramki: 0:1 Kamil Stawiarski (10.), 0:2 Andrzej Sirocki (13.), 0:3 Łukasz Klein (25.), 0:4 Marek Krześniak (29.), 0:5 Kamil Bistroń (47.), 0:6 Andrzej Sirocki (52.), 0:7 Łukasz Klein (57.), 0:8 Kamil Stawiarski (59.), 0:9 Andrzej Sirocki (61.), 0:10 Adrian Król (72.), 0:11 Wojciech Herka (75.), 0:12 Bartosz Kwidziński (77.), 0:13 Patryk Reszka (82.), 0:14 Patryk Reszka (84.), 0:15 Artur Radziak (86.).
Słupia: Patryk Zielonka - Krzysztof Bronk, Mariusz Gostkowski, Jakub Makurat, Tomasz Kreft, Szymon Hinc, Adam Gostkowski, Norbert Plichta, Damian Kitowski.
Chwaszczyno: Sylwester Skrzyński - Łukasz Klein (58. Adrian Król), Kamil Bistroń, Kamil Stawiarski, Andrzej Sirocki (65. Mariusz Radoń), Marek Liszewski, Artur Radziak, Wojciech Herka, Patryk Reszka, Bartosz Kwidziński, Marek Krześniak.
FC Gowidlino – Radunia Stężyca 1:6 (0:4)
Bramki: 0:1 Emanuel Domaschke (12.), 0:2 Krzysztof Cichosz (20.), 0:3 Przemysław Szulfer (32.), 0:4 Emanuel Domaschke (37.), 0:5 Krzysztof Cichosz (73.), 1:5 Rafał Reclaf (86.), 1:6 Jakub Naczk (88.).
Czerwona kartka: Jacek Konkel (67.).
Gowidlino: Piotr Wróblewski (46. Igor Tarasiuk) - Aleksander Formela, Piotr Cybulla, Krzysztof Dampc (56. Jacek Konkel), Kamil Wenta, Jarosław Wenta, Rafał Reclaf, Mariusz Naczk, Tadeusz Naczk (85. Przemysław Bulczak), Kamil Krefta, Jakub Różnicki.
Radunia: Sebastian Turzyński - Aron Formela, Krzysztof Cichosz, Jeremiasz Kulwikowski, Emanuel Domaschke, Przemysław Szulfer, Adam Skierkowski, Sebastian Mosz (57. Jakub Naczk), Ariel Lubiński (57. Paweł Wiczkowski), Filip Kerlin.
Tabela A klasy
|
|
mecze |
bramki |
punkty |
1 |
GKS II Sierakowice |
19 |
51:18 |
47 |
2 |
KS Chwaszczyno |
20 |
60:17 |
43 |
3 |
Gryf Goręczyno |
19 |
41:20 |
42 |
4 |
Radunia II Stężyca |
19 |
68:20 |
41 |
5 |
Huragan Nowe Polaszki |
19 |
29:34 |
25 |
6 |
FC Gowidlino |
18 |
51:48 |
25 |
7 |
Orzeł Gołubie |
18 |
32:28 |
22 |
8 |
GTS Przywidz |
20 |
26:47 |
19 |
9 |
Amigo Przyjaźń |
19 |
26:47 |
14 |
10 |
Słupia Sulęczyno |
19 |
28:76 |
14 |
11 |
GKS II Żukowo |
20 |
26:83 |
11 |
⇒ Zobacz wyniki i zdjęcia z poprzedniej kolejki B klasy
Komentarze (7)
• Sierka 13.06.2018, 23:52 Zgłoś naruszenie
Jaki Kit taka Slupia !!!!
• Raffa 14.06.2018, 07:01 Zgłoś naruszenie
Przepraszam, Goręczyno faktycznie wejdzie do A-klasy a KS KKr jest w okręgówce czyli piętro wyżej, MEA CULPA !!
• kibic 13.06.2018, 22:33 Zgłoś naruszenie
Gryf za rok 5 liga to prawie pewne
• ... 13.06.2018, 16:52 Zgłoś naruszenie
ale KKr to 5-liga
• Raffa 13.06.2018, 16:42 Zgłoś naruszenie
A no dlatego, że Gryf Goręczyno wejdzie do A-klasy i może trafić do grupy Gdańsk-1
• ... 13.06.2018, 12:01 Zgłoś naruszenie
Dlaczego?
• Raffa 13.06.2018, 11:53 Zgłoś naruszenie
No to Elvisa Bielickiego zobaczymy w meczu przeciwko KS KKr