Sezon ligowy 2017/2018 dla sekcji piłkarskiej Gminnego Klubu Sportowego Żukowo dobiegł końca. Przed tygodniem swoje ostatnie mecze rozegrali juniorzy, w ostatni weekend po raz ostatni na murawę wybiegli seniorzy i seniorki.
Dla A klasy finał był równie słaby, jak cała wiosna, którą podopieczni Piotra Kwiatkowskiego zakończyli w dole tabeli. Po golach straconych w końcówce przegrali w Mokrym Dworze 0:2.
Lepiej spisały się B-klasowe rezerwy, które całkiem udany sezon zwieńczyli pokonaniem rywali z Gdańska. O ich wyniki również decydowała sama końcówka, ale tym razem szczęśliwa, bo ze zwycięską bramką Krzysztofa Sidora.
Kwaśne miny miały żukowskie piłkarki, które po dobrym początku sezonu nie mogły odnaleźć formy. Nie udało się to też w spotkaniu z Jezierzycami, przegranym 2:4.
- Dziękujemy kibicom za wspieranie naszych wszystkich drużyn i zapraszamy na rozgrywki w nowym sezonie, trochę odpoczynku zapewne przyda się wszystkim - zauważa Adam Pyszka z GKS-u.
⇒ Zobacz też zdjęcia z turnieju w Somoninie, na którym juniorzy z Żukowa zdobyli srebrne medale
A klasa
GTS Mokry Dwór – GKS Żukowo 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Damian Liedtke (87.), 2:0 David Olivan Buil (88.).
Żukowo: Dariusz Kotwas - Bartosz Boguwolski, Damian Domaszk, Damian Drewing, Daniel Kuchta (77. Bartłomiej Semerling), Patryk Łąpieś, Kewin Malinowski, Konrad Rytlewski, Gracjan Trapkowski (65. Jakub Kramp), Jakub Wieruszewski, Jakub Wydrowski.
Końcowa tabela A klasy
|
|
mecze |
zwycięstwa |
remisy |
porażki |
bramki |
punkty |
1. |
Wietcisa Skarszewy |
26 |
21 |
1 |
4 |
98:33 |
64 |
2. |
Gedania II Gdańsk |
26 |
19 |
4 |
3 |
89:34 |
61 |
3. |
GLKS Różyny |
26 |
19 |
2 |
5 |
78:43 |
59 |
4. |
Potok Pszczółki |
26 |
17 |
4 |
5 |
78:32 |
51 |
5. |
Sporting Leźno |
26 |
13 |
5 |
8 |
66:44 |
44 |
6. |
Korona Cedry Małe |
26 |
12 |
3 |
11 |
56:44 |
39 |
7. |
Osiczanka Osice |
26 |
9 |
7 |
10 |
57:81 |
34 |
8. |
GKS II Kolbudy |
26 |
9 |
4 |
13 |
49:67 |
31 |
9. |
Amator Kiełpino |
26 |
9 |
3 |
14 |
54:65 |
30 |
10. |
GTS Mokry Dwór |
26 |
8 |
2 |
16 |
44:74 |
26 |
11. |
GKS Żukowo |
26 |
5 |
6 |
15 |
30:62 |
21 |
12. |
KS Sulmin |
26 |
6 |
3 |
17 |
31:80 |
21 |
13. |
EX Siedlce Gdańsk |
26 |
5 |
4 |
17 |
39:72 |
19 |
14. |
GTS Rusocin |
26 |
4 |
4 |
18 |
29:67 |
16 |
15. |
LZS Więckowy |
|
|
|
|
|
|
B klasa
GKS II Żukowo – Morena Gdańsk 3:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Tomasz Chrupek (2.), 1:1 Piotr Dajda (3.), 2:1 Tomasz Chrupek (34.), 2:2 Mariusz Żukowski (39.), 3:2 Krzysztof Sidor (90+3.).
Żukowo: Adam Wojtyłowicz - Tomasz Bogucki, Tomasz Chrupek, Finbar Harrington, Tomasz Nowosad, Łukasz Pawlicki, Wojciech Poroszewski, Michał Sidor, Krzysztof Sidor, Maciej Sosnowski, Przemysław Wojciechowski.
Tabela końcowa B klasy
|
|
mecze |
zwycięstwa |
remisy |
porażki |
bramki |
punkty |
1 |
Karlikowo Sopot |
26 |
23 |
2 |
1 |
129:19 |
71 |
2 |
Wybrzeże Gdańsk |
26 |
20 |
1 |
5 |
156:47 |
61 |
3 |
Gryf Goręczyno |
26 |
18 |
4 |
4 |
105:26 |
58 |
4 |
GKS II Sierakowice |
26 |
15 |
5 |
6 |
80:40 |
50 |
5 |
Amigo Przyjaźń |
26 |
12 |
8 |
6 |
62:43 |
44 |
6 |
KKS Koleczkowo |
26 |
12 |
6 |
8 |
72:51 |
42 |
7 |
Zaspa Gdańsk |
26 |
12 |
2 |
12 |
75:72 |
38 |
8 |
Słupia Sulęczyno |
26 |
11 |
5 |
10 |
72:94 |
38 |
9 |
FC Gowidlino |
26 |
9 |
4 |
13 |
54:78 |
31 |
10 |
Morena Gdańsk |
26 |
8 |
3 |
15 |
64:103 |
27 |
11 |
GKS II Żukowo |
26 |
7 |
4 |
15 |
57:86 |
25 |
12 |
UKS 82 Klukowo |
26 |
3 |
4 |
19 |
36:127 |
13 |
13 |
Salos Gdańsk |
26 |
3 |
0 |
23 |
35:156 |
9 |
14 |
Amator II Kiełpino |
26 |
4 |
2 |
20 |
27:82 |
14 |
III liga kobiet
GKS Żukowo – Stal Jezierzyce 2:4
Bramki: 0:1 Małgorzata Bogacka (13.), 1:1 Magdalena Cieszyńska (40+2.), 1:2 Paulina Landwójtowicz (41.), 1:3 Małgorzata Bogacka (43.), 1:4 Aneta Skoniecka (48.), 2:4 Celina Kruszyńska (49.).
Żukowo: Klaudia Kortas - Magdalena Cieszyńska, Julia Deik, Natalia Grunwald, Irmina Kaproń – Ollik, Małgorzata Kęprowska (26. Sandra Kobiela), Kinga Kobiela, Celina Kruszyńska, Martyna Serkowska, Karolina Szadach (64. Kamila Formela), Klaudia Żołnowska (26. Marta Piotrowiak).
Tabela końcowa III ligi
|
|
mecze |
zwycięstwa |
remisy |
porażki |
bramki |
punkty |
1 |
Sztorm II Gdańsk |
18 |
14 |
1 |
3 |
80:12 |
43 |
2 |
Biało – Zielone Gdańsk |
18 |
13 |
2 |
3 |
71:23 |
41 |
3 |
Checz Gdynia |
18 |
11 |
1 |
6 |
53:41 |
34 |
4 |
Olimpico Malbork |
18 |
10 |
3 |
5 |
55:34 |
33 |
5 |
Pogoń Tczew |
18 |
9 |
2 |
7 |
63:40 |
29 |
6 |
Czarni Pruszcz Gdański. |
18 |
8 |
1 |
9 |
38:39 |
25 |
7 |
Stal Jezierzyce |
18 |
8 |
1 |
9 |
34:40 |
25 |
8 |
GKS Żukowo |
18 |
5 |
1 |
12 |
28:78 |
16 |
9 |
Lew Lębork |
18 |
3 |
0 |
15 |
31:87 |
9 |
10 |
Canicuła Bytów |
18 |
3 |
0 |
15 |
40:99 |
9 |
Komentarze (0)