Zapaśnicy z powiatu kartuskiego zdominowali Wojewódzkie Igrzyska Szkół Podstawowych w Zapasach w Stylu Klasycznym w Lubichowie. Mnóstwo indywidualnych miejsc na podiach przełożyło się na wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej - pierwsze miejsce zajęła SP Żukowo, drugie SP nr 2 Kartuzy, a w pierwszej piątce były też kolejne dwie placówki z Kartuz - SP nr 5 i SP nr 1.
Oprócz głównej rywalizacji szkół w kategorii młodzików, odbyły się też klubowe zmagania w minizapasach chłopców i dziewcząt. W nich to najlepsza była Cartusia Kartuzy, a piąte miejsce zajęła Morena Wega Żukowo.
- Kartuska ekipa składała się 22 zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli łącznie 16 medali -7 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych - wylicza Katarzyna Pryczkowska z Cartusii. - Cieszy bardzo postawa najmłodszych, sukcesy na tym poziomie są gwarancją, że w przyszłości nie zabraknie medalistów wywodzących się z kartuskiej szkoły zapaśniczej, ubiegających się najwyższe laury w kraju i zagranicą. W tym tygodniu tak się złożyło, że jednocześnie najmłodsi dominują zawody w swojej kategorii, a junior Krzysztof Niklas zdobywa złoty medal na mistrzostwach Polski, co jest potwierdzeniem bardzo dobrej pracy zespołu trenerskiego w składzie: Marcin Dobka, Artur Pogosjan oraz Bartłomiej Pryczkowski. Serdecznie dziękujemy rodzicom, których wsparcie i zaangażowanie w rozwój sportowy swoich najmłodszych jest gwarancją ich sukcesu. Połączenie wysiłku wychowawczo-szkoleniowego daje zawsze pozytywne rezultaty, czego nasz klub jest przykładem.
⇒ Zobacz też: Krzysztof Niklas mistrzem Polski
Młodzik
Kategoria 29 kg
1. miejsce Leonarczyk Oskar SP Żukowo
2. miejsce Dobka Olivier SP 2 Kartuzy
Kategoria 32 kg
1. miejsce Regliński Filip SP Żukowo
2. miejsce Niklas Karol SP 5 Kartuzy
3. miejsce Kharatian Armen Rosja Kaliningrad
4. miejsce Heland Grzegorz SP 24 Gdańsk
5. miejsce Zolotarev Ivan Rosja Kaliningrad
6. miejsce Powęska Hanna SP 5 Kwidzyn
Kategoria 35 kg
1. miejsce Wojciechowski Wiktor SP Biały Bór
2. miejsce Dąbrowski Igor SP Żukowo
3. miejsce Bunin Egor Rosja Kaliningrad
4. miejsce Korda Jakub SP 4 Starogard Gdański
5. miejsce Chodorowski Błażej SP56 Gdańsk
6. miejsce Jakubowski Szymon SP 52 Gdańsk
7. miejsce Mc Gowan Maksymilian Olimpia Elbląg
8. miejsce Głodowski Szymon SP Żukowo
9. miejsce Kosecki Kamil SP Żukowo
10. miejsce Kohnke Nikodem SP Żukowo
Kategoria 38 kg
1. miejsce Kashavkin Kerop Rosja Kaliningrad
2. miejsce Dera Leon SP 1 Kartuzy
3. miejsce Wróblewski Kacper Olimpia Elbląg
4. miejsce Leik Kamil SP 5 Kartuzy
5. miejsce Niestrzęba Antoni SP 2 Kartuzy
6. miejsce Musaev Ruslan Rosja Kaliningrad
7. miejsce Brzutewicz Cyprian SP 4 Starogard Gdański
Kategoria 42 kg
1. miejsce Wolski Natan SP 5 Kartuzy
2. miejsce Varlov Pavel Rosja Kaliningrad
3. miejsce Cyrocki Nikodem SP Żukowo
4. miejsce Binczyk Karol PS Koczała
5. miejsce Tretiakov Viktor Rosja Kaliningrad
6. miejsce Szor Witold SP 2 Miastko
7. miejsce Tandecki Bartłomiej SP 2 Miastko
8. miejsce Szyca Błażej SP Lubichowo
9. miejsce Gdaniec Igor SP 49 Gdańsk
10. miejsce Siudak Przemysław SP 1 Nowy Dwór Gdański
11. miejsce Pionk Daniel SP 1 Kartuzy
12. miejsce Kohnke Damian SP Żukowo
13. miejsce Omarov Iman Rosja Kaliningrad
Kategoria 47kg
1. miejsce Świerdzewski Adam SP 56 Gdańsk
2. miejsce Sabanov Romazan Rosja Kaliningrad
3. miejsce Cudnik Konrad SP Żukowo
4. miejsce Sienkiewicz Jakub SP 12 Gdańsk
5. miejsce Katkowski Tytus SP Lubichowo
6. miejsce Kałużny Krzysztof SP Kwieciń
7. miejsce Dering Nikodem SP Lubichowo
Kategoria 53 kg
1. miejsce Stromski Eryk SP 1 Kartuzy
2. miejsce Pleshakov Vladimir Rosja Kaliningrad
3. miejsce Wiśniewski Jan SP 16 Gdańsk
4. miejsce Golimowski Filip Olimpik Lubichowo
5. miejsce Pawelczuk Oskar SP Żukowo
6. miejsce Radomski Aleksander SP 4 Starogard Gdański
7. miejsce Segan Dominik SP Lubichowo
Kategoria 59 kg
1. miejsce Schilling Szymon SP Lubichowo
2. miejsce Strzelecki Szymon SP 1 Nowy Dwór Gdański
3. miejsce Konkol Mateusz SP 2 Kartuzy
4. miejsce Serba Jan SP 76 Gdańsk
5. miejsce Uwiał Kewin SP Lubichowo
6. miejsce Trzios Jakub SP Lubichowo
Kategoria 66 kg
1. miejsce Myszk Jakub SP 2 Kartuzy
2. miejsce Janzen Paweł SP 2 Kartuzy
3. miejsce Góralski Oliwier SP 5 Kwidzyn
Kategoria 85 kg
1. miejsce Sawicki Nikodem SP Żukowo
Punktacja Szkół Podstawowych
1. miejsce SP Żukowo
2. miejsce SP 2 Kartuzy
3. miejsce SP Lubichowo
4. miejsce SP 5 Kartuzy
5. miejsce SP 1 Kartuzy
6. miejsce SP 56 Gdańsk
7. miejsce SP Biały Bór
8. miejsce SP 1 Nowy Dwór Gdański
9. miejsce SP 5 Kwidzyn
10-11. miejsce SP 16 Gdańsk
10-11. miejsce SP 4 Starogard Gdański
12-15. miejsce SP 24 Gdańsk
12-15. miejsce SP Koczała
12-15. miejsce SP 12 Gdańsk
12-15. miejsce SP 76 Gdańsk
16-18. miejsce SP 52 Gdańsk
16-18. miejsce SP 2 Miastko
16-18. miejsce SP Kwieciń
Minizapasy
Chłopcy
Kategoria 21 kg
1. miejsce Kibort Gabriel Achilles Kolbudy
Kategoria 23 kg
1. miejsce Gerasimov Frantc Rosja Kaliningrad
2. miejsce Daleszak Wiktor ZKS Miastko
3. miejsce Daleszak Dominik ZKS Miastko
3. miejsce Kłos Wiktor ZKS Granica Gdańsk
5. miejsce Cherenenko Daniil Rosja Kaliningrad
5. miejsce Cerenka Paweł Olimpia Elbląg
7-8. miejsce Dutczak Alex Achilles Kolbudy
7-8. miejsce Borowski Hubert Olimpia Elbląg
Kategoria 26 kg
1. miejsce Rudnik Leon ZKS Miastko
2. miejsce Kuc Jakub Bloczek Team Pelplin
3. miejsce Leik Paweł GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Gdaniec Witold ZKS Granica Gdańsk
5. miejsce Fąs Jakub ZKS Granica Gdańsk
5. miejsce Kowalski Gabriel Olimpia Elbląg
7. miejsce Hebda Olaf Bloczek Team Pelplin
8. miejsce Ostrowski Konrad Olimpik Lubichowo
9. miejsce Segar Mikołaj Olimpik Lubichowo
10. miejsce Powęska Jędrzej MTS Kwidzyn
11. miejsce Osial Mateusz MTS Kwidzyn
Kategoria 29 kg
1. miejsce Przewoźny Tomasz Olimpik Lubichowo
2. miejsce Gort Marcin Olimpik Lubichowo
3. miejsce Tandecki Sebastian ZKS Miastko
3. miejsce Treder Szymon GKS Cartusia Kartuzy
5. miejsce Łata Fabian LKS Żuławy N.D.G.
5. miejsce Ostrowski Adam Olimpik Lubichowo
7. miejsce Stenka Hubert Morena Wega Żukowo
8. miejsce Stencel Kewin GKS Cartusia Kartuzy
9-10. miejsce Tygelski Borys ZKS Granica Gdańsk
9-10. miejsce Mc Gowan Aleksander Olimpia Elbląg
Kategoria 32 kg
1. miejsce Kibort Marcel Achilles Kolbudy
2. miejsce Kibort Michał Achilles Kolbudy
3. miejsce Stencel Kewin GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Pituła Artur Morena Wega Żukowo
5. miejsce Kamrowski Patryk Achilles Kolbudy
5. miejsce Patc Pavel Rosja Kaliningrad
7. miejsce Segar Kajetan Olimpik Lubichowo
8. miejsce Lewandowski Nataniel MTS Kwidzyn
9. miejsce Szostek Michał Bloczek Team Pelplin
Kategoria 35 kg
1. miejsce Słupecki Michał GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Micun Szymon Achilles Kolbudy
3. miejsce Węsierski Jan GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Halman Jakub Morena Wega Żukowo
5. miejsce Richert Ignacy Morena Wega Żukowo
5. miejsce Zięciak Maciej LKS Żuławy N.D.G.
7. miejsce Galewski Antoni MTS Kwidzyn
8. miejsce Jabłonka Mikołaj Olimpia Elbląg
9. miejsce Knop Kamil Achilles Kolbudy
10. miejsce Flis Franciszek MTS Kwidzyn
11. miejsce Borycki Franek Olimpia Elbląg
Kategoria 38 kg
1. miejsce Bałdyga Stanisław Achilles Kolbudy
2. miejsce Hełminiak Alan ZKS Granica Gdańsk
3. miejsce Godzina Karol MTS Kwidzyn
3. miejsce Nagolski Adrian Ajas Gdańsk
5. miejsce Chlebicz Maksymilian Achilles Kolbudy
5. miejsce Potrac Kacper GKS Cartusia
7. miejsce Piwowarski Antoni Olimpia Elbląg
Kategoria 41 kg
1. miejsce Zelewski Wiktor GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Gonczarenko Szymon LKS Żuławy N.D.G.
3. miejsce Tuskowski Kacper Bloczek Team Pelplin
Kategoria 44 kg
1. miejsce Wolski Noe GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Rejter Paulina GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Szyszko Jan Olimpia Elbląg
3. miejsce Klein Bartosz LKS Żuławy N.D.G.
Kategoria 50 kg
1. miejsce Marczak Tomasz LKS Żuławy N.D.G.
2. miejsce Kulig Krzysztof LKS Żuławy N.D.G.
3. miejsce Filipowicz Maciej Olimpia Elbląg
Kategoria +55 kg
1. miejsce Ruszczyk Alex ZKS Miastko
Dziewczęta
Kategoria 26 kg
1. miejsce Dominika Konkol GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Kuc Inga Bloczek Team Pelplin
3. miejsce Przewoźna Marta Olimpik Lubichowo
4. miejsce Kałuzińska Zuzanna Morena Wega Żukowo
Kategoria 35 kg
1. miejsce Dutczak Bianka Achilles Kolbudy
2. miejsce Kohnke Kornelia Morena Wega Żukowo
3. miejsce Reglińska Maja Morena Wega Żukowo
Punktacja drużynowa minizapasów
1. miejsce GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Achilles Kolbudy
3. miejsce ZKS Miastko
4. miejsce LKS Żuławy N.D.G.
5. miejsce Morena Wega Żukowo
6. miejsce Olimpik Lubichowo
7. miejsce ZKS Granica Gdańsk
8. miejsce Bloczek Team Pelplin
9. miejsce Olimpia Elbląg
10. miejsce Rosja Kaliningrad
11-12. miejsce MTS Kwidzyn
11-12. miejsce Ajas Gdańsk
Komentarze (0)