Najpierw trudności z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, a potem nieustające opady deszczu uprzykrzały życie organizatorom 17. Biegów Ulicznych Wokół Ołtarza Papieskiego w Sierakowicach. Wszelkie kłopoty udało się jednak zażegnać, a niesprzyjająca aura nie odstraszyła entuzjastów aktywnego spędzania czasu w każdym wieku, którzy wraz z rodzinami - kibicami ścigali się na trasach wyznaczonych w Parku Ośmiu Błogosławieństw i w okolicach w dziewięciu kategoriach wiekowych.
W tegorocznych, szesnastych już biegach pod hasłem „Jan Paweł II orędownikiem życia rodziny w trzeźwości, wystartowało 165 zawodniczek i zawodników w wieku 4 - 55. Czekały na nich dystanse od 300 do 3000 metrów, a po ich pokonaniu medale i drożdżówki dla wszystkich, a na najlepszych nagrody rzeczowe i finansowe.
- Nagrody uczestnikom wręczał ksiądz proboszcz Tadeusz Knut, któremu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, natomiast gminie Sierakowice, Pomorskiemu Zrzeszeniu LZS w Gdańsku, sponsorom i działaczom, organizatorom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej szczytnej imprezy sportowej - zaznacza Waldemar Formela, prezes GKS Sierakowice.
Biegi organizował GKS Sierakowice przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach, Parafii pw. Św. Marcina w Sierakowicach oraz ZHP w Sierakowicach.
Biegi Uliczne w Sierakowicach 2017 - wyniki
Kategoria do 8 lat
Dziewczęta
1. Natalia Godula - Szczenurze
2. Zuzanna Pobudkiewicz - Szczenurze
3. Amelia Tasior - Szczenurze
Chłopcy
1. Igor Ustowski - Sierakowice
2. Krystian Regliński - Borucino
3. Przemysław Reiter - Sierakowice
Kategoria do 10 lat
Dziewczęta
1. Agata Wolska - Tuchlino
2. Michaela Gilmajster - Sierakowice
3. Weronika Klasa - Jelonko
Chłopcy
1. Szymon Półczyński - Przyjaźń
2. Kacper Wenta - Tuchlino
3. Oskar Regliński - Borucino
Kategoria do 12 lat
Dziewczęta
1. Amelia Pobłocka - Skorzewo
2. Magdalena Rybandt - Glincz
3. Julita Troka - Skorzewo
Chłopcy
1. Mateusz Buśko - Szczenurze
2. Mikołaj Półczyński - Przyjaźń
3. Igor Mielewczyk - Gowidlino
Kategoria do 16 lat
Dziewczęta
1. Weronika Mikołajewska - Banino
2. Julia Mikołajewska - Banino
3. Oliwia Chmurzyńska - Stężyca
Chłopcy
1. Daniel Marszk - Tuchlino
2. Filip Lewandowski - Lębork
3. Marcel Papke - Szczenurze
Bieg główny
Kobiety
1. Katarzyna Pobłocka - Lębork
2. Sylwia Bulczak - Tuchlino
3. Dagmara Groth - Żukowo
Mężczyźni
1. Wojciech Serkowski - Dzierżążno
2. Damian Wnuk - Wielki Klincz
3. Patryk Groth - Glincz
⇒ Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznych biegów w Sierakowicach
Komentarze (0)