Żukowo było gospodarzem finałowego turnieju Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN rocznika 2008. Wzięło w nim udział szesnaście zespołów z Pomorza, najlepszych w turniejach eliminacyjnych w Cedrach Wielkich i Straszynie. Triumfowała Lechia Gdańsk i to ona zdobyła kwalifikację na ogólnopolski turniej w Warszawie. Młodych sportowców dekorowali m.in. Radosław Michalski i Paweł Janas.
Lotos Griffin Cup w Żukowie - wyniki
Grupa A
Arka Gdynia – U2 Bytów 0-0
GTS Pruszcz Gdański – Sparta Sycewice 0-3
GTS Pruszcz Gdański – Arka Gdynia 0-2
U2 Bytów – Sparta Sycewice 0-2
Sparta Sycewice – Arka Gdynia 1-0
U2 Bytów – GTS Pruszcz Gdański 3-0
1. Sparta Sycewice 9 pkt. 6-0
2. U2 Bytów 4 pkt. 3-2
3. Arka Gdynia 4 pkt. 2-1
4. GTS Pruszcz Gdański 0 pkt. 0-8
Grupa B
Sztorm Kosakowo – KP Starogard Gdański 0-0
Radunia Stężyca – AP Jedynka Reda 0-1
Radunia Stężyca – Sztorm Kosakowo 0-0
KP Starogard Gdański – AP Jedynka Reda 0-3
AP Jedynka Reda – Sztorm Kosakowo 2-0
KP Starogard Gdański – Radunia Stężyca 0-2
1. AP Jedynka Reda 9 pkt. 6-0
2. Radunia Stężyca 4 pkt. 2-1
3. Sztorm Kosakowo 2 pkt. 0-2
4. KP Starogard Gdański 1 pkt. 0-5
Grupa C
GAP Bruskowo Wielkie – Wierzyca Pelplin 0-1
Lechia Gdańsk – SAP Sopot 2-1
Lechia Gdańsk – GAP Bruskowo Wielkie 2-0
Wierzyca Pelplin – SAP Sopot 0-0
SAP Sopot – GAP Bruskowo Wielkie 4-1
Wierzyca Pelplin – Lechia Gdańsk 0-5
1. Lechia Gdańsk 9 pkt. 9-1
2. SAP Sopot 4 pkt. 5-3
3. Wierzyca Pelplin 4 pkt. 1-5
4. GAP Bruskowo Wielkie 0 pkt. 1-7
Grupa D
AS Piłeczka Pruszcz Gdański – Jaguar Gdańsk 0-1
AP Gryf Słupsk – Champions Kwidzyn 0-2
AP Gryf Słupsk – AS Piłeczka Pruszcz Gdański 1-2
Jaguar Gdańsk – Champions Kwidzyn 1-0
Champions Kwidzyn – AS Piłeczka Pruszcz Gdański 0-1
Jaguar Gdańsk – AP Gryf Słupsk 1-0
1. Jaguar Gdańsk 9 pkt. 3-0
2. AS Piłeczka Pruszcz Gdański 6 pkt. 3-2
3. Champions Kwidzyn 3 pkt. 2-2
4. AP Gryf Słupsk 0 pkt. 1-5
Ćwierćfinały
Sparta Sycewice – SAP Sopot 1-0
AP Jedynka Reda – AS Piłeczka Pruszcz Gdański 2-1
Lechia Gdańsk – U2 Bytów 1-0
Jaguar Gdańsk – Radunia Stężyca 1-0
Mecze o miejsca 5-8
SAP Sopot – AS Piłeczka Pruszcz Gdański 1-0
U2 Bytów – Radunia Stężyca 0-0 karne 3-4
Półfinały
Sparta Sycewice – AP Jedynka Reda 0-0 karne 3-1
Lechia Gdańsk – Jaguar Gdańsk 1-0
Mecz o 7 miejsce
AS Piłeczka Pruszcz Gdański – U2 Bytów 1-0
Mecz o 5 miejsce
SAP Sopot – Radunia Stężyca 2-1
Mecz o 3 miejsce
AP Jedynka Reda – Jaguar Gdańsk 3-1
Finał
Sparta Sycewice – Lechia Gdańsk 2-3
Nagrody indywidualne
Najlepszy strzelec - Szymon Ignatowicz (Sparta)
Najlepszy bramkarz - Jakub Zieliński (Jaguar)
Najlepszy zawodnik - Szymon Dziedzia (Lechia)
Komentarze (0)