W dniu 20 listopada został rozegrany XXIV Otwarty Turniej Szachowy „Siedmiu Gwiazd”. Rozgrywki, odbywające się bez przerwy od 24 lat w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach, zgromadziły wielu uczestników z różnych miejscowości województwa pomorskiego.
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne turniej został rozegrany w nowej formule – uczniowie z poszczególnych kategorii wiekowych grali w 4 różnych salach turniejowych, w których obowiązywał ścisły reżim sanitarny. Pomimo utrudnień, uczestnicy spędzili miły czas podczas gier turniejowych, a szachiści zagrali zgodnie z zasadami fair play i pokazali wysoki poziom gry w szachy.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy dzięki środkom finansowym pozyskanym z Gminy Kartuzy przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach „Copernicus”.
Otwarty Turniej Szachowy „Siedmiu Gwiazd” 2 Kartuzach 2021 - wyniki
kategoria: turniej A i B, dziewczęta
1 miejsce Paulina Kaczmarek 5.5 pkt (Gdynia)
2 miejsce Monika Tusk 3,0 pkt (Kartuzy)
3 miejsce Adriana Zielińska 3,0 pkt (Kartuzy)
kategoria: turniej A i B, chłopcy
1 miejsce Jan Paluszek 7,0 pkt (Gdańsk)
2 miejsce Oliwier Hirsz 4,5 pkt (Żukowo)
3 miejsce Bartosz Przedpełski 4,0 pkt (Banino)
4 miejsce Mikołaj Wroński 4,0 pkt (Kartuzy)
5 miejsce Oskar Janik 4,0 pkt (Rumia)
kategoria: turniej C, dziewczęta
1 miejsce Camilla Kawala 5,0 pkt (Pruszcz Gdański)
2 miejsce Zsofia Fabian 5,0 pkt (Żukowo)
3 miejsce Kornelia Zielińska 4,5 pkt (Pruszcz Gdański)
4 miejsce Patrycja Grobelniak 4,0 pkt (Żukowo)
5 miejsce Wiktoria Grobelniak 3,0 pkt (Żukowo)
kategoria: turniej C, chłopcy
1 miejsce Dawid Jabłoński 6,0 pkt (Pruszcz Gdański)
2 miejsce Jakub Protas 5,5 pkt pkt (Kwakowo)
3 miejsce Antoni Bonemberg 5,5 pkt (Nowa Wieś Lęborska)
4 miejsce Tomasz Boschke 4,0 pkt (Chwaszczyno)
5 miejsce Piotr Wesołowski 4,0 pkt (Kartuzy)
kategoria: turniej D, dziewczęta
1 miejsce Gabriela Bogalecka 6,0 pkt (Malbork)
2 miejsce Zofia Diakun 4,0 pkt (Nowa Wieś Lęborska)
3 miejsce Aleksandra Gnacińska 4,0 pkt (Gdańsk)
kategoria: turniej D, chłopcy
1 miejsce Jakub Sieniek 7,0 pkt (Kartuzy)
2 miejsce Igor Sobolewski 4,0 pkt (Gdynia)
3 miejsce Aleksander Miszka 4,0 pkt (Otomino)
4 miejsce Dominik Grabowski 4,0 pkt (Pruszcz Gdański)
5 miejsce Jan Rampczyk 3,5 pkt (Gdańsk)
kategoria: turniej E, dziewczęta
1 miejsce Zofia Jabłońska 5,0 pkt (Pruszcz Gdański)
2 miejsce Kowalkowska Małgorzata 4,0 pkt (Nowa Wieś Lęborska)
3 miejsce Monika Kurdziel 3,0 pkt (Pruszcz Gdański)
4 miejsce Pola Ławnicka 1,5 pkt (Gdańsk)
kategoria: turniej E, chłopcy
1 miejsce Franciszek Bonemberg 7,0 pkt (Nowa Wieś Lęborska)
2 miejsce Igor Ziomek 6,0 pkt (Gdynia)
3 miejsce Maksim Ambrozhevich 5,5 pkt (Gdańsk)
4 miejsce Aleksandr Obolevych 5,0 pkt (Gdańsk)
5 miejsce Ludwik Lewandowski 5,0 pkt (Pruszcz GDanski)
Najmłodszy uczestnik turnieju: Henryk Lewandowski
SP nr 2 Kartuzy
Komentarze (0)