Za nami XXIV Otwarty Szachowy Turniej Kopernikowski, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach „Copernicus”. Turniej odbył się w sobotę, 12 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.
Do turnieju przystąpiła rekordowa liczba 118 młodych szachistów. Otwarcia dokonali: burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Danuta Rek – radna sejmiku wojewódzkiego oraz prezes stowarzyszenia „Copernicus”, a także dyrektor „Dwójki” Piotr Kloczkowski.
Rozgrywki przebiegły w przyjaznej atmosferze, a gry przebiegały fair play. Turniej został rozegrany na dystansie 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika.
Najmłodszym uczestnikiem turnieju była Maja Wesołowska z zerówki z „Dwójki”.
XXIV Otwarty Szachowy Turniej Kopernikowski - wyniki
Kategoria rocznik 2006 i młodsi, dziewczęta
1 miejsce Patrycja Grobelniak SP1 Żukowo
2 miejsce Adriana Zielińska KKS Ormuzd Kartuzy
3 miejsce Julia Antonienko Gdańsk
4 miejsce Lena Konkol
5 miejsce Łucja Kowalczuk SP2 Kartuzy
Kategoria rocznik 2006 i młodsi, chłopcy
1 miejsce Bartosz Przedpełski TKKF Rzemyk Gdynia
2 miejsce Jan Rybicki UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański
3 miejsce Mateusz Konkel SP2 Kartuzy
4 miejsce Kacper Gawin UKS Wda Lipusz
5 miejsce Maksymilian Bianga Gdańsk
Kategoria rocznik 2010 i młodsi, dziewczęta
1 miejsce Zofia Diakun Akademia Primus Pruszcz Gdański
2 miejsce Antonina Wolska UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański
3 miejsce Gabriela Bogalecka MCKiE Malbork
4 miejsce Wiktoria Grobelniak SP1 Żukowo
5 miejsce Zofia Portas KS Olimpijczyk Kwakowo
Kategoria rocznik 2010 i młodsi, chłopcy
1 miejsce Jakub Protas KS Olimpijczyk Kwakowo
2 miejsce Jakub Pietraszewski UKS Grad Polanów
3 miejsce Dmytro Haldzhy SP1 Żukowo
4 miejsce Kacper Smagała UKS Grad Polanów
5 miejsce Tymoteusz Ruskowski KS Magnat Lębork
Kategoria rocznik 2012 i młodsi, dziewczęta
1 miejsce Oliwia Smagała UKS Grad Polanów
2 miejsce Aleksandra Gnacińska UKS Gedanensis Gdańsk
3 miejsce Kaja Michalska Gdańsk
4 miejsce Monika Kurdziel Akademia Primus Pruszcz Gdański
5 miejsce Natalia Reca Gdańsk
Kategoria rocznik 2012 i młodsi, chłopcy
1 miejsce Kamil Klimczuk KS Magnat Lębork
2 miejsce Jakub Sieniek KKS Ormuzd Kartuzy
3 miejsce Aleksandr Obolevych Gdańsk
4 miejsce Jan Formela UKS Korona Gdańsk
5 miejsce Maksim Ambrozevich Gdańsk
Kategoria rocznik 2014 i młodsi, dziewczęta
1 miejsce Marta Szymanowska SP2 Kartuzy
2 miejsce Maja Wesołowska SP2 Kartuzy
3 miejsce Nina Langowska Gdańsk
Kategoria rocznik 2014 i młodsi, chłopcy
1 miejsce Igor Ziomek UKS MDK Gdynia
2 miejsce Aleksander Łyżwiński KS Magnat Lębork
3 miejsce Wojciech Lejczak MDK Gdynia
4 miejsce Oliwier Obuchowski MTS Kwidzyn
5 miejsce Gustaw Gawron TKKF Rzemyk Gdynia
SP nr 2 Kartuzy
Komentarze (0)