Tradycyjnie w Żukowie odbyły się ostatnie zawody w kalendarzu Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego, czyli turniej mikołajkowy, w tym roku pod nazwą Sportowy Listopad. Trzy medale zdobyli gospodarze z Moreny, osiem zawodnicy Cartusii Kartuzy.
Na maty, tym razem w sali SP nr 1 przy ul. Gdyńskiej, wyszli zawodnicy i zawodniczki rocznika 2008 i młodsi z sześciu pomorskich klubów i goście z dwóch miast w Rosji. Komplety medali rozdano w 12 kategoriach wagowych.
Z podopiecznych Marcina Dobki i Łukasza Konkela z Cartusii najlepiej spisali się złoci medaliści Korneliusz Żynda i Paweł Leik, Srebrne medale przypadły Aleksandrowi Dunstowi, Nikodemowi Marszałkowskiemu i Tymoteuszowi Dampcowi, a brązowe Igorowi Korytowskiemu, Dawidowi Konkelowi i Tomaszowi Labudzie.
Wśród zawodników Dawida Leonaryczka z Moreny drugie miejsce zajał Oliwier Leonarczyk, a na trzecich uplasowali się Bartłomiej Mróz i Hubert Czerwionka.
Zawody organizował klub Morena Żukowo przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie oraz funduszu Akumulator Społeczny.
Turniej Zapaśniczy Sportowy Listopad w Żukowie - wyniki
Kategoria 24 kg
1. miejsce Aratynyn Mikhail Rosja
2. miejsce Petronczak Dariusz ZKS Miastko
3. miejsce Czerwionka Hubert Fundacja Morena Żukowo
3. miejsce Mróż Bartłomiej Fundacja Morena Żukowo
5. miejsce Felski Mateusz Fundacja Morena Żukowo
5. miejsce Tymoszuk Tymoteusz ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 26 kg
1. miejsce Torgashin Anton Rosja
2. miejsce Leonarczyk Oliwier Fundacja Morena Żukowo
3. miejsce Rudnik Tola ZKS Miastko
3. miejsce Szysz Wiktor ZKS Miastko
Kategoria 28 kg
1. miejsce Żynda Korneliusz GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Wiktorczyk Dawid ZKS Miastko
3. miejsce Konkel Dawid GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Misonis Karoli Rosja
5. miejsce Dianov David Rosja
5. miejsce Ojowski Bartłomiej Fundacja Morena Żukowo
7. miejsce Kibort Gabriel KS Achilles Kolbudy
8. miejsce Jaworski Oliwier LKS Żuławy N.D.G.
9. miejsce Kłys Bartosz LKS Żuławy N.D.G.
Kategoria 32 kg
1. miejsce Kłos Wiktor ZKS Granica Gdańsk
2. miejsce Petrończak Antoni ZKS Miastko
3. miejsce Labuda Tomasz GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Mydłowski Wojciech KS Achilles Kolbudy
5. miejsce Synak Antoni ZKS Miastko
5. miejsce Fąs Natan ZKS Granica Gdańsk
7. miejsce Wożniak Patryk ZKS Granica Gdańsk
8. miejsce Torkowski Szymon ZKS Granica Gdańsk
9. miejsce Skwierawska Małgorzata ZKS Miastko
10. miejsc Olszewski Filip ZKS Miastko
11. miejsce Rodak Bartosz ZKS Miastko
12. miejsce Siczel Oliwer KS Achilles Kolbudy
13. miejsce Łykowski Xavier LKS Żuławy N.D.G.
14. miejsce Brodziński Leon ZKS Miastko
15. miejsce Król Oliwia LKS Żuławy N.D.G
16. miejsce Okroj Remigiusz KS Achilles Kolbudy
17. miejsce Pavlyk Daniel ZKS Miastko
Kategoria 33 kg
1. miejsce Bakhanovic Aleksandr Rosja
2. miejsce Chekalov Tikhon Rosja
Kategoria 36 kg
1. miejsce Gdaniec Wiktor ZKS Granica Gdańsk
2. miejsce Gavrilidi Matvey Rosja
3. miejsce Janus Wiktor LKS Żuławy N.D.G.
3. miejsce Komorowski Maciej ZKS Granica Gdańsk
5. miejsce Felski Sebastian Fundacja Morena Żukowo
5. miejsce Dykta Szymon KS Achilles Kolbudy
Kategoria 37 kg
1. miejsce Vardanyan Ayk Rosja
2. miejsce Konev Artem Rosja
3. miejsce Krasnov Aleksander Rosja
3. miejsce Fąs Jakub ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 41 kg
1. miejsce Leik Paweł GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Marszałkowski Nikodem GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Kłys Miłosz LKS Żuławy N.D.G.
3. miejsce Korytkowski Igor GKS Cartusia Kartuzy
Kategoria 46 kg
1. miejsce Micun Szymon KS Achilles Kolbudy
2. miejsce Dunst Aleksander GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Kleina Alan ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 47 kg
1. miejsce Patc Pawel Rosja
2. miejsce Shliakhov Roman Rosja
3. miejsce Zarotzencev Aleksandr Rosja
3. miejsce Torkowski Dawid ZKS Granica Gdańsk
Kategoria 51 kg
1. miejsce Żuravlev Vladimir Rosja
2. miejsce Dampc Tymoteusz GKS Cartusia Kartuzy
3. miejsce Dróżdż Jeremi ZKS Miastko
Kategoria 62 kg
1. miejsce Rtishev Nikita Rosja
Punktacja drużynowa
1. miejsce GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce ZKS Miastko
3. miejsce ZKS Granica Gdańsk
4. miejsce Rosja Kaleningrad
5. miejsce Fundacja Morena Żukowo
6. miejsce KS Achilles Kolbudy
7. miejsce Rosja Swietłogorsk
8.miejsce LKS Żuławy N.D.G.
Komentarze (1)
• Cart 03.12.2019, 15:16 Zgłoś naruszenie
Zapasy nie są mechaniczną pracą są sztuką walki gdzie trzeba sporej dozy myślenia jeszcze więcej umiejętności a przeciwnika należy zwyciężyć w boju a nie pobić.brawa dla wytrwałych