Zawodnicy z kilku pomorskich klubów rywalizowali w kartuskiej strzelnicy w Otwartych Zawodach Strzeleckich z okazji 95. Rocznicy Nadania Praw Miejskich Kartuzom - VI Memoriale Stefana Hejny.
Przez dwa dni rozegrano dwa strzelania w pięciu kategoriach, a na koniec dla najlepszych także finały w pistolecie i karabinie.
Wśród medalistów nie zabrakło reprezentantek organizującego zmagania klubu Dziesiątka Kartuzy. Diana Malotka - Trzebiatowska, Izabela Frymark, Beata Beyer, Magdalena Malotka - Trzebiatowska i Dominika Hirsz stawały na podium łącznie siedem razy.
Nagrody wręczali m.in. burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, prezes Dziesiątki Jerzy Malotka - Trzebiatowski oraz Irena Hejna, żona śp. Stefana Hejny, założyciela kartuskiego klubu.
Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji 95. Rocznicy Nadania Praw Miejskich Kartuzom - VI Memoriał Stefana Hejny - wyniki
Klasyfikacje po dwóch strzelaniach
Karabin pneumatyczny 60 strzałów - seniorzy i seniorki
1. Diana Malotka-Trzebiatowska (Dziesiątka Kartuzy) 1239,6
2. Joanna Wódkowska (WKS Flota Gdynia) - 1223,6
3. Anna Tokarska (WKS Flota Gdynia) - 1207,3
Karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorki i juniorzy
1. Izabela Frymark (Dziesiątka Kartuzy) - 1229,6
2. Magdalena Malotka-Trzebiatowska (Dziesiątka Kartuzy) - 1207,2
3. Jakub Szramka (WKS Flota Gdynia) - 1202,9
Karabin pneumatyczny 40 strzałów - młodziczki i młodzicy
1. Beata Beyer (Dziesiątka Kartuzy) - 778,3
2. Barbara Czereśniowska (WKS Flota Gdynia) - 777,4
3. Dominika Hirsz (Dziesiątka Kartuzy) - 763
Pistolet pneumatyczny 60 strzałów - seniorki i seniorzy
1. Janusz Kozłowski (LOK Senior Gdańsk) - 1059
2. Adam Jabłoński (Gwardia Olsztyn) - 1057
Pistolet pneumatyczny 60 strzałów - juniorki i juniorzy
1. Marta Woronowicz (WKS Flota Gdynia) - 1097
2. Eryk Działo (WKS Flota Gdynia) - 1084
3. Joanna Rakowska (WKS Flota Gdynia) - 1067
Wyniki finałów
Karabin pneumatyczny
1. Joanna Wódkowska (WKS Flota Gdynia)
2. Magdalena Malotka – Trzebiatowska (Dziesiątka Kartuzy)
3. Diana Malotka – Trzebiatowska (Dziesiątka Kartuzy)
Pistolet pneumatyczny
1. Joanna Rakowska (WKS Flota Gdynia)
2. Kinga Knasiak (LOK Tarcza Starogard Gdański)
3. Marta Woronowicz (WKS Flota Gdynia)
Komentarze (0)