Już po raz 16. najlepsi tenisiści stołowi ze szkół ponadgimnazjalnych na Pomorzu zjechali do Zespołu Szkół w Goręczynie na wojewódzki finał Turnieju Tenisa Stołowego „Dwie Rakiety”. Tym razem najlepsi byli reprezentanci powiatu starogardzkiego, ale na podium stawali też pingpongiści z ziemi kartuskiej: Martyna Socha i Korneliusz Kąkol.
W tegorocznym finale Dwóch Rakiet za stołami stanęło 28 zawodników z siedmiu powiatów, którzy wcześniej okazali się najlepsi w lokalnych eliminacjach. Walczyli o laury indywidualne, ale też punkty do klasyfikacji drużynowej i jak najwyższe miejsce swojej reprezentacji w klasyfikacji powiatów.
Turniej zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie wraz z Radą Krajową Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Warszawie Pomorskim Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku i Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Sędzią głównym turnieju był Mirosław Płotka.
Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego „Dwie Rakiety” w Goręczynie 2017 - wyniki
Dziewczęta młodsze (klasy I-II)
1. Katarzyna Płotka (Powiat Wejherowski)
2. Claudia Zielińska (Powiat Starogardzki)
3. Alicja Bieszk (Powiat Wejherowski)
4. Weronika Nakonieczna (Powiat Kwidzyński)
5. Alicja Nakielska (Powiat Kościerski)
6. Karolina Cymerman (Powiat Kartuski)
Dziewczęta starsze (klasy III-IV)
1. Kinga Łosińska (Powiat Kościerski)
2. Martyna Socha (Powiat Kartuski)
3. Diana Okrój (Powiat Starogardzki)
4. Weronika Malej (Powiat Nowodworski)
5. Justyna Pakuła (Powiat Nowodworski)
6. Agata Wielgosz (Powiat Gdański)
Chłopcy młodsi (klasy I-II)
1. Mariusz Wołowiecki (Powiat Gdański)
2. Damian Konkel (Powiat Wejherowski)
3. Korneliusz Kąkol (Powiat Kartuski)
4. Michael Wodziński (Powiat Starogardzki)
5. Paweł Knitter (Powiat Kościerski)
6. Krzysztof Zbyszyński (Powiat Kwidzyński)
Chłopcy starsi (klasy III-IV)
1. Robert Wołowiecki (Powiat Gdański)
2. Krzysztof Ditter (Powiat Nowodworski)
3. Jakub Gdaniec (Powiat Starogardzki)
4. Patryk Misiejuk (Powiat Nowodworski)
5. Grzegorz Szreder (Powiat Kartuski)
6. Szymon Radomski (Powiat Kościerski)
Wyniki drużynowe
I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego Powiat Starogardzki
II miejsce i Puchar Wójta Gminy Somonino Powiat Wejherowski
III miejsce i Puchar Przewodniczącego Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku Powiat Gdański
IV miejsce i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie Powiat Nowodworski
Komentarze (0)