510 zawodników, w tym uczniowie z 24 szkół i dorośli, ścigało się na terenie leśniczówki Sarni Dwór i w jej okolicy podczas XXIII Powiatowych Biegów Brzegami Raduni.
Rywalizację w 23. już somonińskich biegach rozegrano w 12 kategoriach z podziałem na grupy żeńskie i męskie, na dystansach od 300 metrów do ponad 4 km. Najlepsi w każdej z nich otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.
Zawody organizowały: Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku i Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś Kaszubska” w Somoninie. Dyrektorem biegów był Marian Kowalewski, sędzią głównym Stanisław Pawełczak, a sędziami pomocniczymi Mateusz Jancen, uczniowie ZSP w Somoninie i druhowie z OSP Somonino.
Biegi Brzegami Raduni 2018 - wyniki
Klasy I – II - dziewczęta
I – Dąbrówka Borowska – „Mała Szkoła” w Szopie
II – Nadia Olszewska – SP Mirachowo
III – Maja Skierka – SP Egiertowo
IV – Łucja Malek – SP Mściszewice
V – Nadia Kleina – SP nr 5 w Kartuzach
VI – Julia Formela – SP Miechucino
Klasy I – II – chłopcy
I – Dawid Drywa – SP Staniszewo
II – Jan Jóskowski – SP Kożyczkowo
III – Miłosz Jażdżewski – SP Mściszewice
IV – Klaudiusz Pawelczyk – SP Somonino
V – Nikodem Lamk – SP Nowa Wieś Przywidzka
VI – Jakub Sominka – SP Somonino
Klasy III – IV - dziewczęta
I – Nicola Brzeska – SP nr 5 w Kartuzach
II – Amelia Pawela – SP Goręczyno
III – Łucja Formela – SP nr 5 w Kartuzach
IV – Zuzanna Stencel – SP Mściszewice
V – Agata Bronk – SP nr 5 w Kartuzach
VI – Pola Hubeny – SP nr 5 w Kartuzach
Klasy III – IV - chłopcy
I – Bartosz Labuda – SP Kożyczkowo
II – Kuba Kwidziński – SP Borzestowo
III –Kornel Jórzak – SP Nowa Wieś Przywidzka
IV – Mikołaj Jędrzejczyk – SP Nr 5 w Kartuzach
V – Mateusz Grzenkowicz – SP Miechucino
VI – Dominik Jank – SP Mściszewice
Klasy V – VI - dziewczęta
I – Julia Brzeska – SP nr 5 w Kartuzach
II – Maja Marszewska – SP Borcz
III – Oliwia Pipiórka – SP Somonino
IV – Weronika Byczkowska – SP nr 5 w Kartuzach
V – Amelia Kulaszewicz – SP nr 5 w Kartuzach
VI – Rozalia Richert – SP nr 5 w Kartuzach
Klasy V – VI – chłopcy
I – Daniel Lidzbarski – SP Miszewo
II – Franciszek Bladowski – SP Staniszewo
III – Maksymilian Regliński – SP Borzestowo
IV – Oliwier Bieliński - SP nr 1 w Kartuzach
V – Nikodem Gałus – SP nr 5 w Kartuzach
VI – Aleksander Hinca – SP Goręczyno
Klasy VII, VIII i gimnazjum - dziewczęta
I – Anna Komkowska – „Mała Szkoła” w Szopie
II – Roksana Benkowska – SP Somonino
III – Emilia Gruchała-Węsierska – SP Borcz
IV – Paulina Myszk – SP nr 1 w Kartuzach
V – Kinga Jank – SP Mściszewice
VI – Alicja Penkowska- -SP Miechucino
Klasy VII, VIII i gimnazjum - chłopcy
I – Bartłomiej Brylowski – SP nr 1 w Kartuzach
II – Przemysław Sarach – SP nr 1 w Kartuzach
III – Błażej Klein – SP Goręczyno
IV – Patryk Strongowski – „Mała Szkoła” w Szopie
V – Tomasz Leszkowski – SP Somonino
VI – Piotr Szadach – SP Egiertowo
Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta
I – Martyna Felskowska – I LO w Kartuzach
II – Adriana Olejnik – I LO w Kartuzach
III – Aleksandra Reglińska – I LO w Kartuzach
IV – Julia Deik – I LO w Kartuzach
V – Julia Tryzna – I LO w Kartuzach
VI – Julita Mielewczyk – I LO w Kartuzach
Szkoła ponadgimnazjalna – chłopcy
I – Tomasz Kurowski – I LO w Kartuzach
II – Nikodem Strongowski – ZSZiO w Kartuzach
III – Mariusz Ramczykowski – ZSZiO w Kartuzach
IV – Kacper Bielecki – I LO w Kartuzach
V – Eryk Syldatk – I LO w Kartuzach
VI – Karol Kwidziński – I LO w Kartuzach
Dorośli – kobiety
I – Weronika Mikołajewska - Żukowo
II – Martyna Damps - Skrzeszewo
III – Paulina Kalinowska - Kiełpino
IV – Edyta Knitter-Klasa - Mściszewice
V – Marzena Rychert - Borkowo
Dorośli – mężczyźni
I – Patryk Groth - Żukowo
II – Rafał Pionk - Miszewo
III –Jakub Benka - Goręczyno
IV – Roman Pytka - Kartuzy
V – Mariusz Lamk - Kiełpino
VI – Waldemar Rychert - Borkowo
Szkoły podstawowe
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Somoninie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Goręczynie
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
Komentarze (0)