Na nowym stadionie w Stężycy rozegrano powiatowy etap XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Reprezentanci poszczególnych szkół i gmin rywalizowali w ośmiu konkurencjach: sześciu biegowych oraz skoku w dal, pchnięciu kulą.
Skok w dal
Dziewczęta
1. Katarzyna Żeleźnik - SP Sulęczyno - 4,43
2. Marta Dąbrowska - SP Banino - 4,42
3. Agnieszka Penkowska - SP Miechucino - 4,34
Chłopcy
1. Jakub Okrój - SP Szymbark - 5,32
2. Przemysław Okuniewski - SP Miechucino - 5,25
3. Bartosz Richert - SP Somonino - 5,22
Pchnięcie kulą
Dziewczęta (3 kg)
1. Wiktoria Grzenia - SP Chmielno - 9,50 m
2. Agnieszka Penkowska - SP Miechucino - 9,01
3. Alicja Penkowska - SP Miechucino - 9,90
Chłopcy (5 kg)
1. Przemysław Okuniewski - SP Miechucino - 10.75
2. Szymon Laskowski - SP Przodkowo - 10,74
3. Adam Legieć - SP Przodkowo - 10,43
Bieg 100 m
Dziewczęta
1. Julia Gruchała - SP Goręczyno - 13,30
2. Daria Jabłońska - SP Szymbark - 13,87
3. Katarzyna Żeleźnik - SP Sulęczyno - 14,56
Chłopcy
1. Kacper Adamczyk - SP 5 Kartuzy - 11,61
2. Szymon Laskowski - SP Przodkowo - 11,75
3. Voreliusz Kerschnik - SP 1 Kartuzy - 11,83
Bieg 300 m
Dziewczęta
1. Julia Mikołajewska - SP Banino - 41,90
2. Julia Gruchała - SP Goręczyno - 44,40
3. Julia Kroll - SP Przodkowo - 47,62
Chłopcy
1. Nikodem Borkowski - SP Somonino - 40,20
2. Dawid Chrzęściewski - SP Przodkowo - 41,32
3. Serafin Gerald - SP Banino - 41,38
Bieg 600 m
Dziewczęta
1. Paulina Myszk - SP 1 Kartuzy - 1,59,6
2. Paulina Trela - SP Klukowa Huta - 2,00,9
3. Aniela Miloch - SP Somonino - 2,02,2
Chłopcy
1. Michał Chleba - SP 1 Kartuzy - 1,41,30
2. Szymon Kaizer - SP Szymbark - 1,42,00
3. Eryk Blok - SP Szymbark - 1,42,90
Bieg 1000 m
Dziewczęta
1. Weronika Mikołajewska - SP Banino - 3,22,6
2. Oliwia Chmurzyńska - SP Klukowa Huta - 3,25,0
3. Oliwia Bida - SP Szymbark - 3,44,2
Chłopcy
1. Jakub Benka - SP Goręczyno - 3,02,00
2. Dawid Skierka - SP 1 Kartuzy - 3,02,40
3. Mariusz Ramczykowski - SP Szymbark - 3,03,30
Bieg 2000 m
Chłopcy
1. Bartłomiej Brylowski - SP 1 Kartuzy - 6,41,96
2. Jakub Okrój - SP Szymbark - 6,42,42
3. Michał Samsonowski - SP Banino - 7,19,41
Biegi sztafetowe 4 x 100 m
Chłopcy
1. SP Banino (Norbert Sar, Gerald Serafin, Mateusz Cichoń, Oliwier Woźniak)
Dziewczęta
1. SP Sulęczyno (Katarzyna Żeleźnik, Kinga Hinca, Julian Domaszka, Inez Labuda)
Komentarze (2)
• B. Cirocki 24.05.2018, 19:41 Zgłoś naruszenie
Poprawione, dziękuję.
• Kibic 24.05.2018, 16:17 Zgłoś naruszenie
Na 300m wśród chłopców wygrał Nikodem Borkowski z Somonina