Klukowo - Gryf i Wybrzeże - Sierakowice II - spośród spotkań naszych drużyn w A i B klasie, te dwa mecze zasługują na szczególną uwagę. Zespół z Goręczyna zanotował rekordowe zwycięstwo gromiąc UKS aż 17:0 na jego terenie. Rywale wystąpili w swoim podstawowym i pełnym składzie ze zmianami, a mimo trzeci zespół w tabeli strzelał im gole nawet co minutę, a po sześć goli zdobyli Węsiora i Kitowski - ten drugi hat - tricka strzelił w pięć minut. Sierka na żużlowym stadionie w Gdańsku co prawda przegrała, ale przeciwko faworytowi zagrała świetny mecz i choć przegrywała 0:3, potrafiła się podnieść i wyrównać. Niestety, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry straciła czwartą bramkę i komplet punktów pozostał w Gdańsku.
A klasa gr. II
Osiczanka Osice – KS Sulmin 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dominik Malanowski (22)., 2:0 Marek Kwiatkowski (44.), 3:0 Karol Niedziałek (71.).
Sulmin: Krzysztof Kożyczkowski - Łukasz Arent, Przemysław Arent, Sebastian Bagiński, Tomasz Barbarowicz, Mariusz Chojnacki, Grzegorz Gałązka, Paweł Ignacek, Adam Łaszkiewicz, Karol Majchrzak, Szymon Rogucki.
Sporting Leźno – Korona Cedry Małe 5:0 (3:0)
⇒ Zobacz relację i zdjęcia z tego meczu
Amator Kiełpino – GLKS Różyny 0:1 (0:0)
⇒ Relacja i zdjęcia z tego meczu tutaj
Ex – Siedlce Gdańsk – GKS Żukowo
przełożony ze względy na stan murawy
Tabela
|
|
mecze |
punkty |
bramki |
1 |
Wietcisa Skarszewy |
21 |
55 |
74:21 |
2 |
GLKS Różyny |
21 |
50 |
68:27 |
3 |
Gedania 1922 II Gdańsk |
21 |
46 |
65:29 |
4 |
GSS Potok Pszczółki |
20 |
41 |
57:22 |
5 |
Sporting Leźno |
20 |
32 |
51:34 |
6 |
Korona Cedry Małe |
21 |
27 |
34:40 |
7 |
GKS II Kolbudy |
21 |
27 |
40:49 |
8 |
Osiczanka Osice |
20 |
27 |
44:51 |
9 |
GKS Żukowo |
20 |
21 |
24:44 |
10 |
KS Sulmin |
21 |
21 |
30:59 |
11 |
Amator Kiełpino |
21 |
21 |
39:48 |
12 |
Ex-Siedlce Gdańsk |
22 |
16 |
32:58 |
13 |
GTS Mokry Dwór |
20 |
13 |
30:68 |
14 |
GTS Rusocin |
21 |
11 |
19:57 |
A klasa, gr. III
Wda Czarna Woda – Orzeł Gołubie 2:2
Bramki: 1:0 Szymon Chmielecki (31.), 1:1 Marcin Zarach (43.), 1:2 Dominik Niklas (53.), 2:2 Paweł Rybacki (78.).
Orzeł: Maciej Wiczkowski - Lucjan Jóskowski, Filip Kerlin, Michał Mejer, Dominik Niklas, Kamil Puzdrowski, Damian Regliński (60. Tadeusz Cyman), Kamil Trzebiatowski (23. Szymon Julke), Dawid Wiczkowski, Paweł Wiczkowski, Marcin Zarach (75. Maciej Kostuch).
Tabela
|
|
mecze |
punkty |
bramki |
1 |
Beniaminek 03 Starogard Gd. |
20 |
43 |
58:27 |
2 |
SNRR Borzechowo |
20 |
41 |
53:21 |
3 |
Tęcza Brusy. |
20 |
40 |
62:30 |
4 |
Victoria Kaliska |
20 |
39 |
57:24 |
5 |
Kolejarz Chojnice |
20 |
36 |
52:29 |
6 |
KS Skorzewo |
20 |
34 |
51:37 |
7 |
Jareks Grabowo |
20 |
33 |
50:52 |
8 |
Sokół Zblewo |
20 |
25 |
44:51 |
9 |
Start Kulice |
20 |
23 |
32:42 |
10 |
Orzeł Gołubie |
20 |
21 |
25:57 |
11 |
Czarni Ostrowite |
20 |
20 |
29:66 |
12 |
Jantar Pawłowo |
20 |
16 |
22:48 |
13 |
Wda Czarna Woda |
20 |
15 |
30:50 |
14 |
Czarni Piece |
20 |
11 |
31:62 |
B klasa gr. II
UKS Klukowo – Gryf Goręczyno 0:17 (0:7)
Bramki: 0:1 Szymon Lahuta (14.), 0:2 Szymon Lahuta (16.), 0:3 Bartłomiej Węsiora (18.), 0:4 Bartłomiej Węsiora (21.), 0:5 Bartłomiej Węsiora (26.), 0:6 Piotr Żybko (32.), 0:7 Karol Góra (34.), 0:8 Paweł Radomski (56.), 0:9 Michał Kitowski (62.), 0:10 Michał Kitowski (63.), 0:11 Michał Kitowski (65.), 0:12 Michał Kitowski (68.), 0:13 Bartłomiej Węsiora (77.), 0:14 Michał Kitowski (86.), 0:15 Bartłomiej Węsiora (87.), 0:16 Michał Kitowski (89.), 0:17 Bartłomiej Węsiora (90.).
Gryf: Tomasz Brillowski - Łukasz Gliwa (46. Maciej Witke), Karol Góra, Michał Kitowski, Radosław Kostka, Szymon Lahuta (46. Patryk Drążkiewicz), Wojciech Magulski (75. Maciej Ulenberg), Tomasz Nikel, Paweł Radomski, Bartłomiej Węsiora, Piotr Żybko (66. Marek Szalewski).
Wybrzeże Gdańsk – GKS Sierakowice 4:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Krzysztof Kinder (37.), 2:0 Michał Sałanowski (45.), 3:0 Paweł Krystek (50.), 3:1 Szymon Garncarz, 3:2 Dawid Klejna (83.), 3:3 Dawid Klejna (85.), 4:3 Marcin Bała (90+3.).
Sierakowice: Arkadiusz Garski - Leszek Damaszk (56. Aleksander Mróz), Szymon Garncarz, Rafał Hendrich (63. Rafał Kunikowski), Dawid Klejna, Robert Kuczkowski, Paweł Labuda, Tomasz Lis, Szymon Marszałkowski, Seweryn Stencel, Piotr Stenka.
FC Gowidlino – Słupia Sulęczyno 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Dariusz Kozanecki (4.), 0:2 Krzysztof Stenka (17.), 1:2 Rafał Reclaf (19.).
Gowidlino: Łukasz Czapiewski - Janek Cymerman, Robert Gliszczyński, Damian Kitowski, Kamil Krefta, Fabian Lewna (73. Jakub Bobkowski), Mariusz Maszk, Mariusz Naczk, Rafał Reclaf, Karol Reclaw, Jakub Różnicki.
Słupia: Andrzej Kropidłowski - Paweł Bielicki, Krzysztof Bronk, Mariusz Gostkowski, Waldemar Hinc, Dariusz Kozanecki, Andrzej Kreft, Tomasz Kreft, Krzysztof Stenka, Karol Węsierski, Michał Wika – Czarnowski.
Amigo Przyjaźń – Zaspa Gdańsk 1:1
Bramki: 0:1 Jacek Fularczyk (45.), 1:1 Michał Kostuch (84.).
Amigo: Marcin Papis - Grzegorz Choszcz, Bartosz Choszcz, Daniel Formella, Maciej Hirsz (58. Kamil Skierka), Patryk Kunkel, Krzysztof Makurat (70. Piotr Lewanczyk), Damian Nowakiewicz, Marcin Sikora, Ireneusz Skrzyński, Mateusz Socha (70. Michał Kostuch).
GKS II Żukowo - pauza
Tabela
|
|
mecze |
punkty |
bramki |
1 |
Karlikowo Sopot |
20 |
55 |
97:14 |
2 |
Wybrzeże Gdańsk |
20 |
48 |
121:40 |
3 |
Gryf Goręczyno |
20 |
46 |
80:18 |
4 |
GKS II Sierakowice |
20 |
37 |
66:33 |
5 |
Zaspa Gdańsk |
20 |
35 |
63:45 |
6 |
Amigo Przyjaźń |
20 |
34 |
41:32 |
7 |
Słupia Sulęczyno |
20 |
32 |
59:69 |
8 |
KKS Koleczkowo |
20 |
31 |
55:44 |
9 |
Morena Gdańsk |
20 |
24 |
49:74 |
10 |
FC Gowidlino |
20 |
20 |
35:63 |
11 |
GKS II Żukowo |
20 |
17 |
41:64 |
12 |
UKS 82 Klukowo |
20 |
4 |
23:108 |
13 |
Salos Gdańsk SL |
20 |
3 |
25:114 |
14 |
Amator II Kiełpino |
20 |
14 |
27:64 |
Komentarze (0)