19 grudnia 2021 r. odbyła się trzecia kolejka Halowej Ligi Juniorów sezonu 2021/2022 roczników 2008 i 2010 na hali w Kiełpinie, która odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego.
W lidze rocznika 2008 odbyło się kilka bardzo zaciętych meczów. Do gry o zwycięstwo w lidze po stratach w dwóch pierwszych kolejkach wrócił zeszłoroczny mistrz Amator Kiełpino pokonując po bardzo ciekawym meczu lidera FC Gowidlino 1:0 po bramce Małgorzaty Pettke oraz gromiąc KS Skorzewo 10:2. Oprócz porażki z Amatorem dwa zwycięstwa po trudnych bojach odniosło Gowidlino pokonując KS Skorzewo 1:0 po bramce w ostatnich sekundach meczu oraz dotychczasowego współlidera Sporting Leźno 2:1.
Bardzo zacięte mecze rozegrała również najmłodsza w stawce APK Jedynka Kartuzy r.2010 wsparta zawodnikami Radunii Stężyca z r.2008, która ostatecznie uległa Vigo Tuchom 2:3 i Sportingowi Leźno 3:4. W obu meczach świetnymi umiejętnościami strzeleckimi wykazali się czołowi w klasyfikacji strzelców Paweł Wierziński z Vigo i Leon Zega ze Sportingu, którzy zdobyli wszystkie bramki dla swoich zespołów. Pierwsze punkty zdobyły rezerwy KS Skorzewo i Amatora Kiełpino. W meczu między tymi zespołami wygrała drużyna ze Skorzewa, zaś ponadto niespodziewanie KS II zremisował 1:1 ze Sportingiem Leźno, zaś Amator II z Vigo II Tuchom.
W roczniku 2010 na prowadzeniu z kompletem zwycięstw jest Wierzyca Stara Kiszewa odnosząc dwa zwycięstwa, w tym 3:1 nad wiceliderem FC Gowidlino. W drugim meczu Wierzyca rozbiła zamykające tabelę Vigo Tuchom aż 13:0, a pięc bramek zdobył Wiktor Troka. Zespól z Gowidlina oprócz porażki z liderem niespodziewanie gładko rozbił Amator Kiełpino 9:1, gdzie pięć bramek zdobył Wiktor Gański i zremisował bezbramkowo z Ceramikiem Łubiana. Do sporej niespodzianki doszło również w meczu APK Jedynka Kartuzy, która tylko zremisowała z KS Skorzewo 2:2. Bardzo udany weekend ma za sobą UKS Przyjaźń, który oprócz pierwszego zwycięstwa w lidze nad Wierzycą II Stara Kiszewa 2:1 również zremisował z Amatorem Kiełpino 2:2.
W sobotę 8 stycznia 2022 r. odbędzie się już czwarta kolejka w obu rocznikach. Od godz. 8.30 rywalizować będzie rocznik 2008 i najciekawiej zapowiada się z pewnością mecz wiceliderów Amatora Kiełpino ze Sportingiem Leźno. Ciekawie z pewnością powinno być również w meczach KS Skorzewo z Vigo Tuchom i Sportingiem Leźno. Na godz.13.10 zaplanowano mecze rocznika 2010. Tu również bezpośredni mecz rozegrają wiceliderujący FC Gowidlino i APK Jedynka Kartuzy. Ciekawie zapowiadają się również mecz z obiema drużynami czwartego w tabeli Ceramika Łubiana.
ROCZNIK 2008
Wyniki trzeciej kolejki rozegranej 19.12.2021 r.
FC GOWIDLINO – SPORTING LEŹNO = 2 : 1 (1 : 1) Tomasz Brzeski (2) – Igor Malinowski
VIGO TUCHOM – APK JEDYNKA KARTUZY = 3 : 2 (3 : 0)
Paweł Wierziński (3) – Konrad Reszka, Mateusz Redzimski
VIGO II TUCHOM – AMATOR II KIEŁPINO = 2 : 2 (1 : 1)
Marcel Brozio, Jan Hebel – Fabian Filipkowski (2)
SPORTING LEŹNO – APK JEDYNKA KARTUZY = 4 : 3 (2 : 2)
Leon Zega (4) – Adam Gdaniec (2), Mikołaj Jędrzejczyk
KS II SKORZEWO – VIGO TUCHOM = 0 : 2 (0 : 1)
Paweł Wierziński (2)
FC GOWIDLINO – KS SKORZEWO = 1 : 0 (0 : 0) Filip Klejna
SPORTING LEŹNO – KS II SKORZEWO = 1 : 1 (1 : 1) Leon Zega – Dawid Waligóra
FC GOWIDLINO - AMATOR KIEŁPINO = 0 : 1 (0 : 0)
Małgorzata Pettke
KS SKORZEWO – VIGO II TUCHOM = 2 : 0 (1 : 0) Maksymilian Meier, Dawid Kujawski
AMATOR II KIEŁPINO – KS II SKORZEWO = 1 : 3 (1 : 1) Łukasz Kusiak – Kacper Dąbrowski (2), Tomasz Zelewski
KS SKORZEWO - AMATOR KIEŁPINO = 2 : 10 (1 : 3)
Maksymilian Meier (2) – Piotr Klawikowski (3), Aleksander Butowski (3), Kacper Bojanowski (2), Małgorzata Pettke, Konrad Skolimowski
TABELA:
1. FC GOWIDLINO 18 ; 20 : 4
2. AMATOR KIEŁPINO 16 ; 30 : 7
3. SPORTING LEŹNO 16 ; 21 : 9
4. VIGO TUCHOM 12 ; 19 : 19
5. KS SKORZEWO 9 ; 14 : 19
6. APK JEDYNKA KARTUZY 7 ; 21 : 12
7. VIGO II TUCHOM 7 ; 16 : 24
8. KS II SKORZEWO 4 ; 6 : 24
9. AMATOR II KIEŁPINO 1 ; 4 : 31
STRZELCY:
15 goli
Paweł Wierziński (Vigo Tuchom)
8 goli
Mateusz Redzimski (APK Jedynka Kartuzy)
7 goli
Aleksander Butowski (Amator Kiełpino)
Leon Zega (Sporting Leźno)
6 goli
Kacper Bojanowski (Amator Kiełpino)
5 goli
Tomasz Brzeski (FC Gowidlino)
Piotr Klawikowski (Amator Kiełpino)
Ksawery Kotłowski (FC Gowidlino)
Wojciech Szymański (Vigo II Tuchom)
4 gole
Szymon Chrupek (Sporting Leźno)
Michał Koman (Vigo Tuchom)
Małgorzata Pettke (Amator Kiełpino)
3 gole
Marcel Brozio (Vigo II Tuchom)
Jan Hebel (Vigo II Tuchom)
Mikołaj Jędrzejczyk (APK Jedynka Kartuzy)
Dawid Klawikowski (APK Jedynka Kartuzy)
Marcel Kuczkowski (FC Gowidlino)
Dawid Lewandowski (Sporting Leźno)
Maksymilian Meier (KS Skorzewo)
Jan Pettke (Amator Kiełpino)
Konrad Skolimowski (Amator Kiełpino)
Adam Wojtkuński (Vigo II Tuchom)
2 gole
Jakub Dawidowski (FC Gowidlino)
Kacper Dąbrowski (KS II Skorzewo)
Fabian Filipkowski (Amator II Kiełpino)
Adam Gdaniec (APK Jedynka Kartuzy)
Jakub Jóskowski (APK Jedynka Kartuzy)
Dawid Kujawski (KS Skorzewo)
Błażej Linszted (FC Gowidlino)
Igor Malinowski (Sporting Leźno)
Franciszek Pajdak (Vigo II Tuchom)
Aleksander Sendobry (Sporting Leźno)
Fabian Ugowski (KS Skorzewo)
Dawid Waligóra (KS II Skorzewo)
Julian Wica (KS Skorzewo)
Alan Zblewski (KS Skorzewo)
1 gol
Oskar Bigus (FC Gowidlino)
Patryk Demps (KS Skorzewo)
Jakub Dułak (KS II Skorzewo)
Filip Klejna (FC Gowidlino)
Tomasz Kowalski (Sporting Leźno)
Tomasz Kuczyński (Sporting Leźno)
Łukasz Kusiak (Amator II Kiełpino)
Wiktor Piaskowski (KS Skorzewo)
Kacper Ptach (Sporting Leźno)
Konrad Reszka (APK Jedynka Kartuzy)
Bartosz Schmitd (APK Jedynka Kartuzy)
Gabriel Stolc (FC Gowidlino)
Krystian Worzała (Amator Kiełpino)
Tomasz Zelewski (KS II Skorzewo)
Kacper Zieliński (Amator II Kiełpino)
Bartosz Żygowski (APK Jedynka Kartuzy)
KLASYFIKACJA FAIR PLAY:
1. APK JEDYNKA KARTUZY + 6 pkt
VIGO TUCHOM + 6 pkt
3. AMATOR KIEŁPINO + 3 pkt
KS SKORZEWO + 3 pkt
KS II SKORZEWO + 3 pkt
6. FC GOWIDLINO + 2 pkt
7. AMATOR II KIEŁPINO + 1 pkt
VIGO II TUCHOM + 1 pkt
9. SPORTING LEŹNO - 4 pkt
Terminarz czwartej kolejki spotkań, która odbędzie się 08.01.2022 r.:
1. 8.30 APK JEDYNKA KARTUZY – VIGO II TUCHOM
2. 8.58 KS SKORZEWO – VIGO TUCHOM
3. 9.26 KS II SKORZEWO – APK JEDYNKA KARTUZY
4. 9.54 VIGO II TUCHOM - AMATOR KIEŁPINO
5. 10.22 KS SKORZEWO – SPORTING LEŹNO
6. 10.50 VIGO TUCHOM – APK JEDYNKA KARTUZY
7. 11.18 FC GOWIDLINO – KS II SKORZEWO
8. 11.46 VIGO TUCHOM – AMATOR II KIEŁPINO
9. 12.14 SPORTING LEŹNO – AMATOR KIEŁPINO
10. 12.42 FC GOWIDLINO – AMATOR II KIEŁPINO
ROCZNIK 2010
Wyniki trzeciej kolejki rozegranej 19.12.2021 r.
FC GOWIDLINO – AMATOR KIEŁPINO = 9 : 1 (5 : 1)
Wiktor Gański (5), Tymoteusz Czaja (2), Szymon Labuda, samobójcza – Nikodem Lamk
KS SKORZEWO – UKS PRZYJAŹŃ = 2 : 1 (1 : 1)
Olaf Wolski, Dominik Cibulla – Piotr Romski
APK JEDYNKA KARTUZY – AMATOR KIEŁPINO = 3 : 1 (2 : 1)
Dawid Klawikowski, Mateusz Redzimski, Alan Gdaniec – Filip Magulski
FC GOWIDLINO – WIERZYCA STARA KISZEWA = 1 : 3 (0 : 2)
Wiktor Gański – Kamil Wenta (2), Wiktor Troka
WIERZYCA II STARA KISZEWA – UKS PRZYJAŹŃ = 1 : 2 (0 : 2)
Filip Wenta – Stanisław Kuchta, Stanisław Nowakowski
FC GOWIDLINO – CERAMIK ŁUBIANA = 0 : 0
KS SKORZEWO – APK JEDYNKA KARTUZY = 2 : 2 (1 : 1) Oliwier Zelewski, Dominik Cibulla – Paweł Roszkowski, Mateusz Redzimski
WIERZYCA STARA KISZEWA – VIGO TUCHOM = 13 : 0 (7 : 0)
Wiktor Troka (5), Kamil Wenta (3), Maksymilian Koliński (2), Cezary Kuczyński (2), Kordian Lach
AMATOR KIEŁPINO – UKS PRZYJAŹŃ = 2 : 2 (1 : 1)
Stanisław Nowakowski, Maciej Muller – Nikodem Lamk, Mikołaj Prystupa
WIERZYCA II STARA KISZEWA – CERAMIK ŁUBIANA = 0 : 5 (0 : 3) Kacper Tyczka (2), Kacper Polowski, Szymon Szachta, Nikodem Dalecki
APK JEDYNKA KARTUZY – VIGO TUCHOM = 6 : 0 (4 : 0)
Mateusz Redzimski (4), Paweł Roszkowski, Kajetan Richert
TABELA:
1. WIERZYCA STARA KISZEWA 21 ; 58 : 2
2. FC GOWIDLINO 16 ; 36 : 7
3. APK JEDYNKA KARTUZY 16 ; 32 : 8
4. CERAMIK ŁUBIANA 12 ; 13 : 11
5. AMATOR KIEŁPINO 10 ; 17 : 18
6. KS SKORZEWO 7 ; 12 : 20
7. UKS PRZYJAŹŃ 5 ; 6 : 29
8. WIERZYCA II STARA KISZEWA 3 ; 5 : 37
9. VIGO TUCHOM 0 ; 4 : 51
STRZELCY:
20 goli
Maksymilian Koliński (Wierzyca Stara Kiszewa)
15 goli
Kamil Wenta (Wierzyca Stara Kiszewa)
13 goli
Cezary Kuczyński (Wierzyca Stara Kiszewa)
12 goli
Tymoteusz Czaja (FC Gowidlino)
10 goli
Wiktor Gański (FC Gowidlino)
8 goli
Wiktor Troka (Wierzyca Stara Kiszewa)
7 goli
Dawid Klawikowski (APK Jedynka Kartuzy)
6 goli
Mateusz Redzimski (APK Jedynka Kartuzy)
5 goli
Aleksander Bednarek (KS Skorzewo)
Kajetan Richert (APK Jedynka Kartuzy)
4 gole
Dominik Cibulla (KS Skorzewo)
Alan Gdaniec (APK Jedynka Kartuzy)
Nikodem Lamk (Amator Kiełpino)
Marcel Lis (Amator Kiełpino)
Paweł Roszkowski (APK Jedynka Kartuzy)
Filip Wenta (Wierzyca II Stara Kiszewa)
3 gole
Nikodem Dalecki (Ceramik Łubiana)
Dawid Freda (Ceramik Łubiana)
Adrian Kobiela (FC Gowidlino)
Oliwier Maszk (FC Gowidlino)
Igor Płotka (FC Gowidlino)
Mikołaj Prystupa (Amator Kiełpino)
Kacper Tyczka (Ceramik Łubiana)
2 gole
Franciszek Elgert (Amator Kiełpino)
Szymon Labuda (FC Gowidlino)
Filip Magulski (Amator Kiełpino)
Konrad Marciński (FC Gowidlino)
Olaf Mollin (Wierzyca II Stara Kiszewa)
Stanisław Nowakowski (UKS Przyjaźń)
Konrad Ostaniewicz (Vigo Tuchom)
Szymon Szachta (Ceramik Łubiana)
Oliwier Zelewski (KS Skorzewo)
Dawid Zieman (APK Jedynka Kartuzy)
Bartek Żygowski (APK Jedynka Kartuzy)
1 gol
Szymon Falk (Vigo Tuchom)
Stanisław Kuchta (UKS Przyjaźń)
Fabian Kukliński (Ceramik Łubiana)
Kordian Lach (Wierzyca Stara Kiszewa)
Oliwier Litwin (Amator Kiełpino)
Maksymilian Lubecki (UKS Przyjaźń)
Jan Mazur (Wierzyca Stara Kiszewa)
Filip Mierski (UKS Przyjaźń)
Maciej Muller (UKS Przyjaźń)
Zuzanna Pióro (APK Jedynka Kartuzy)
Kacper Polowski (Ceramik Łubiana)
Kornel Ptach (APK Jedynka Kartuzy)
Piotr Romski (UKS Przyjaźń)
Olaf Wolski (KS Skorzewo)
Zbigniew Wójtowicz (Amator Kiełpino)
KLASYFIKACJA FAIR PLAY:
1. AMATOR KIEŁPINO + 6 pkt
WIERZYCA STARA KISZEWA + 6 pkt
WIERZYCA II STARA KISZEWA + 6 pkt
4. CERAMIK ŁUBIANA + 3 pkt
FC GOWIDLINO + 3 pkt
KS SKORZEWO + 3 pkt
UKS PRZYJAŹŃ + 3 pkt
VIGO TUCHOM + 3 pkt
9. APK JEDYNKA KARTUZY + 1 pkt
Terminarz czwartej kolejki spotkań, która odbędzie się 08.01.2022 r.:
1. 13.10 UKS PRZYJAŹŃ – KS SKORZEWO
2. 13.38 APK JEDYNKA KARTUZY – CERAMIK ŁUBIANA
3. 14.06 UKS PRZYJAŹŃ – VIGO TUCHOM
4. 14.34 WIERZYCA II STARA KISZEWA – KS SKORZEWO
5. 15.02 APK JEDYNKA KARTUZY – FC GOWIDLINO
6. 15.30 AMATOR KIEŁPINO - WIERZYCA STARA KISZEWA
7. 15.58 VIGO TUCHOM – CERAMIK ŁUBIANA
8. 16.26 WIERZYCA II STARA KISZEWA – AMATOR KIEŁPINO
9. 16.54 CERAMIK ŁUBIANA – FC GOWIDLINO
10. 17.22 WIERZYCA STARA KISZEWA - WIERZYCA II STARA KISZEWA
Mariusz Lamk, Amator Kiełpino
Komentarze (0)