Jak zwykle z bardzo dużym zainteresowaniem spotkały się XIV Żeglarskie Mistrzostwach Kartuz, czyli ostatnie regaty Żeglarskiego Pucharu Kaszub w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze.
⇒ Zobacz drugą galerię zdjęć z regat z ujęciami z wody
Żeglarskie zmagania na jeziorze Brodno Wielkie trwały dwa dni i przebiegały w sześciu klasach. Dodatkowo w niedzielę rozegrano VIP Race dla reprezentantów gmin uczestniczących w cyklu ŻPK.
Na koniec najlepsze załogi otrzymały statuetki, medale i nagrody. Dekoracji dokonali: komandor UKŻ Lamelka Kartuzy Hanna Kajeta, prezes Lamelki Mirosław Plichta oraz Wojciech Okroj, dyrektor wydziału kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Kartuzach.
To nie ostatnie w tym roku wydarzenie żeglarskie na Złotej Górze - sezon zamkną Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Brodno Wielkie.
XIV Żeglarskie Mistrzostwa Kartuz - wyniki
Optimist gr B
Chłopcy
1. Karol Stachowski
2. Michał Roman
3. Maksymilian Stańko
Dziewczęta
1. Hanna Kozłowska
2. Blanka Sójkowska
3. Magdalena Łysik
Optimist gr UKS
Dziewczęta
1. Kalina Szostek
2. Kinga Tomaszewska
3. Marcelina Grzylewska
Chłopcy
1. Franciszek Wojciechowski
2. Jędrzej Głuszyk
3. Olivier Grabow
Optimist O
Dziewczęta
1. Zosia Hucińska
2. Ola Kosowska
3. Natalia Jasicka
Chłopcy
1. Antoni Kuc
2. Aleksander Hinc
3. Konstanty Żołnieruk
Cadet
1. Malwina Walter, Zofia Wolska - ŻUKS Stężyca
2. Agnieszka Kąkol, Tymoteusz Roszkowski - UKŻ Lamelka Kartuzy
3. Anna Łyczko, Julia Czapiewska - ŻUKS Stężyca
Omega
1. Marian Cimiengo, Janusz Bicki, Jan Romańczuk, Ewa Pawlak - UKŻ Lamelka Kartuzy
2. Jacek Kosowski, Katarzyna Żórawska, Maja Kosowska - Opti CWM Gdynia
3. Krystian Potrykus, Adam Syldatk, Magdalena Roszkowska - Syldatk - Opti CWM Gdynia
U24
1. Paweł Kajeta, Bartłomiej Szlija, Oskar Plichta - UKŻ Lamelka Kartuzy
2. Natalia Majewska, Hanna Duda, Wiktor Pawelczyk - Stowarzyszenie Port Mechelinki
3. Paweł Dorawa, Karola Markowska, Cyprian Talmon, Anna Jażdżewska - UKS Wodniacy Garczyn
Open
1. Hubert Kurjańczyk , Maksymilian Pelowski - Gdańska Akademia Żeglarstwa
2. Kornelia Żeberska - Kowalska, Dariusz Żeberski, Marek Kowalski LOK Poznań
3. Michał Damps, Kuba Bojanowski - UKS Wiking Kamienica Krolewska
VIP Race
1. CSWiPR (Tymek Roszkowski, Paweł Kajeta, Bartek Szlija)
2. Szkoła Podstawowa w Goręczynie (Elżbieta Korzeniewska, Lilianą i Wiktorią, J. Romańczuk)
3. Szkoła Podstawowa w Chmielnie - KS Damroka (Rafał Kranciszewski, Mateusz Walaszkowski, Igor Chabowski)
Komentarze (2)
• B. Cirocki 21.09.2020, 22:47 Zgłoś naruszenie
@Anonim
Poprawione, dziękuję.
• Anonim 21.09.2020, 21:09 Zgłoś naruszenie
Małe sprostowanie, w klasie Omega 2 miejsce zajęła załoga z OPTI CWM Gdynia.