Już po raz 22 Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie zorganizował Powiatowe Biegi „Brzegami Raduni”. Na terenie wokół leśniczówki Sarni Dwór pod Somoninem pobiegło ponad pół tysiąca zawodników.
Biegi rozegrano w czternastu kategoriach wiekowych, od klas I-II szkół podstawowych po dorosłych. Wzięło w nich 358 uczniów szkół podstawowych, 127 gimnazjalistów, 61 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 8 dorosłych. Reprezentowali 22 szkoły podstawowe, 9 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych.
Najlepsza szóstka w każdej kategorii otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród dorosłych zwyciężył utytułowany Daniel Pek ze Skorzewa, medalista igrzysk paraolimpijskich.
Wraz z GOK-iem zawody organizowały Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś Kaszubska” w Somoninie oraz Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku, a zadanie wsparli powiat kartuski i gmina Somonino.
Dyrektorem biegów był Marian Kowalewski, sędzią głównym Stanisław Pawełczak. W organizacji pomagały Monika Hewelt, Gabriela Litke, Anna Plicht i Wanda Richert,a także strażacy - ochotnicy z OSP Somonino oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.
Powiatowe Biegi Brzegami Raduni - wyniki
Wyniki indywidualne
Klasy I – II - dziewczęta
I – Agata Wika – SP Skorzewo
II – Maja Skierka SP Egiertowo
III – Daria Półczyńska – SP Skorzewo
IV – Marta Szewczyk – SP Egiertowo
V – Klaudia Domaszk – SP Skorzewo
VI – Paulina Stencel – ZS Mściszewice
Klasy I – II – chłopcy
I – Michał Drywa – SP Staniszewo
II – Łukasz Leik – SP Łyśniewo
III – Filip Stencel – SP Mściszewice
IV – Tymoteusz Maszk – SP Egiertowo
V – Norbert Złoch – Mała Szkoła w Szopie
VI – Julian Wica – SP Skorzewo
Klasy III – IV - dziewczęta
I – Izabela Klamrowska – Mała Szkoła w Szopie
II – Maja Marszewska - SP Borcz
III – Nikola Hinca – SP Goręczyno
IV – Julia Damps – SP Egiertowo
V – Zofia Bordchardt – SP Mściszewice
VI – Agata Wolska SP Tuchlino
Klasy III – IV - chłopcy
I – Franciszek Bladowski – SP Staniszewo
II – Dawid Grzenkowicz – SP Miechucino
III –Jakub Kwidziński – SP Borzestowo
IV – Kevin Czoska – SP Przodkowo
V – Kornel Jórzak – SP Nowa Wieś Przywidzka
VI – Kajetan Pałbicki – SP Goręczyno
Klasy V – VI - dziewczęta
I – Eliza Litwin – SP Przodkowo
II – Magdalena Rybandt - SP Żukowo
III – Julita Troka – SP Skorzewo
IV – Amelia Kowalczyk – SP Chmielno
V – Patrycja Hinca – SP Miechucino
VI – Dominika Walkusz – Mała Szkoła w Szopie
Klasy V – VI – chłopcy
I – Jakub Domaros – SP Przodkowo
II – Adrian Niemczyk – SP Grzybno
III –Maciej Wica – SP Skorzewo
IV – Mateusz Pryczkowski – SP Miechucino
V – Kacper Wenta - SP Tuchlino
VI – Mateusz Lewańczyk – SP Grzybno
Klasy VII - dziewczęta
I – Julia Gruchała – SP Goręczyno
II – Emilia Gruchała Węsierska – SP Borcz
III – Anna Komkowska – Mała Szkoła w Szopie
IV – Antonina Jórzak – Nowa Wieś Przywidzka
V – Aniela Miloch – SP Somonino
VI – Renata Kujalova – SP Kiełpino
Klasy VII – chłopcy
I – Patryk Bronk – SP Tuchlino
II – Oskar Mielewczyk – SP Tuchlino
III – Szymon Wenta – SP Tuchlino
IV – Jędrzej Zając – SP Goręczyno
V – Marcin Choszcz – SP Tuchlino
VI – Norbert Drywa – SP Staniszewo
Gimnazjum – dziewczęta
I – Alicja Penkowska – GP Miechucino
II – Weronika Mikołajewska – GP Banino
III – Paulina Myszk – GP Nr 1 Kartuzy
IV – Klaudia Bronk – GP Tuchlino
V – Zofia Lemańczyk – GP Miechucino
VI – Natalia Hinca – GP Miechucino
Gimnazjum – chłopcy
I – Daniel Marszk - GP Tuchlino
II – Arkadiusz Piernicki – GP Szopa
III – Błażej Spitulski – Katolickie Gimnazjum w Kartuzach
IV – Dawid Skierka – SP Nr 1 w Kartuzach
V – Kacper Adamczyk – GP Nr 2 w Kartuzach
VI – Szymon Laskowski – GP Przodkowo
Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta
I – Sylwia Bulczak – XII LO ZSSiO w Gdańsk
II – Dagmara Groth - XII LO ZSSiO w Gdańsk
III – Izabela Satrjan – I LO Kartuzy
IV – Laura Serkowska – I LO Kartuzy
V – Martyna Felskowska - I LO Kartuzy
VI – Klaudia Miotk – SP Somonino
Szkoła ponadgimnazjalna – chłopcy
I – Tomasz Kurowski – I LO Kartuzy
II – Patryk Groth – II LO Gdańsk
III – Nikode3m Strongowski – I LO Kartuzy
IV – Konstanty Król – I LO Kartuzy
V – Jarosław Piepiórka – ZSZiO Kartuzy
VI – Andrzej Labuda – ZSZiO Kartuzy
Dorośli – kobiety
I – Natalia Bulczak – Gdańsk
II – Dagmara Groth - Żukowo
III –Sylwia Bulczak - Gdańsk
IV – Edyta Knitter Klasa - Mściszewsice
V – Bogumiła Cirocka - Banino
Dorośli – mężczyźni
I – Daniel Pek – Skorzewo
II – Adrian Szmidt – Kaliska
III –Krzysztof Cyerzan - Kartuzy
Klasyfikacje drużynowe
Szkoły podstawowe
I miejsce – SP Tuchlino
II miejsce – SP Skorzewo
III miejsce – SP Egiertowo
Gimnazja
I miejsce – GP Miechucino
II miejsce – SP nr 1 Kartuzy
III miejsce – GP Tuchlino
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – I LO Kartuzy
II miejsce – II LO Gdańsk
III miejsce – ZSZiO Kartuzy
info: GOK Somonino
Komentarze (0)